Category: TEKNOLOGJI

1 2 3 4 5 31 30 / 304 POSTS
Patë drita të çuditshme në qiell? Ishin satelitë të lëshuar nga një kompani amerikane

Patë drita të çuditshme në qiell? Ishin satelitë të lëshuar nga një kompani amerikane

Satelitë nga kompania e njohur amerikane “Space X” kanë mbuluar qiellin mbi Kosovë të shtunën në mbrëmje. Shumë qytetarë të shtunën kanë thënë se n ...
Pandemia shton blerjet online, Amazon hap edhe 75,000 vende pune

Pandemia shton blerjet online, Amazon hap edhe 75,000 vende pune

Pas punësimit të 100,000 punëtorëve muajin e kaluar, gjiganti i shitjeve online Amazon është në kërkim edhe të 75,000 punëtorëve të tjerë. Amazon tha ...
Eksperti shqiptar nga Italia flet për ndikimin e 5G-së në shëndetin e njeriut

Eksperti shqiptar nga Italia flet për ndikimin e 5G-së në shëndetin e njeriut

Pas debatit të shumtë që nxiti çështja e implikimit të 5G-së në shëndetin e njerëzve, e sidomos nga njerëzit që 5G-në e lidhnin direkt me sëmundjen e ...
Paraqiten probleme në Facebook, Instagram dhe WhatsApp – nuk shfaqen fotografitë

Paraqiten probleme në Facebook, Instagram dhe WhatsApp – nuk shfaqen fotografitë

Facebook, Instagram dhe WhatsApp po përballen me një problem në shfaqjen e fotografive. Përdoruesit raportojnë se postimet ose fotografitë specifik ...
Bleu “Rolex”-in më 1974 për 345 dollarë, i bie të fikët kur mëson sesa kushton tani

Bleu “Rolex”-in më 1974 për 345 dollarë, i bie të fikët kur mëson sesa kushton tani

E kishte blerë “Rolex”-in më 1974, për 345.97 dollarë dhe mendonte se tashmë, është një orë e vjetër. Por kur e nxori në një ankand sendesh të përd ...
Gjirafa.com sajti më i klikuar në trojet Shqiptare, ia rrëmben vendin e parë Gazetës Express

Gjirafa.com sajti më i klikuar në trojet Shqiptare, ia rrëmben vendin e parë Gazetës Express

Gazeta Express një kohë të gjatë kishte qendruar si sajti më i klikuar në trojet Shqipëtare por sot gjërat janë ndryshe Gjirafa.com tani kryeson në ra ...
Zhou Hongyi: Lënia e skenës për të folur rreth 5G është bosh, duke e lënë sigurinë të flasë për 5G është bosh

Zhou Hongyi: Lënia e skenës për të folur rreth 5G është bosh, duke e lënë sigurinë të flasë për 5G është bosh

Ai theksoi se për sigurinë 5G, ideja e mbrojtjes nuk është më e vlefshme, as nuk është një grup magjik i programeve kompjuterike dhe pajisjeve që mund ...
Shefi i Facebook’ut paraqet vizionin e tij për 2030’n, tregon se çfarë synon të krijojë

Shefi i Facebook’ut paraqet vizionin e tij për 2030’n, tregon se çfarë synon të krijojë

Ekzekutivi i Facebook, Mark Zuckerberg, paraqiti vizionin e tij për shoqërinë e vitit 2030, ku do të mbizotërojë realiteti i shtuar, një revolucion në ...
Apple planifikon iPhone me një dizajn krejtësisht të ri

Apple planifikon iPhone me një dizajn krejtësisht të ri

iPhone i ri mund të sjellë disa surpriza. Sepse, siç flitet, kompania do t’a bëjë një iPhone ku kamera e përparme do të zhduket plotësisht nën ekran, ...
Lloji i ri i baterisë: Nuk do të keni nevojë ta mbushni telefonin për pesë ditë

Lloji i ri i baterisë: Nuk do të keni nevojë ta mbushni telefonin për pesë ditë

Shkencëtarët në Melburn kanë zhvilluar një bateri litium-squfuri që ka pesë herë kapacitetin e baterive litium-jon. Kjo bateri mban efikasitet 99 p ...
1 2 3 4 5 31 30 / 304 POSTS