Category: TEKNOLOGJI

1 26 27 28 29 280 / 281 POSTS
Versioni i ri i Bugatti Chiron arrin shpejtësinë 100 km/h për 2.5 sekonda [Foto]

Versioni i ri i Bugatti Chiron arrin shpejtësinë 100 km/h për 2.5 sekonda [Foto]

Një version i ri i Chiron Bugatti mund të zbulohet për publikun në Konkursin e Elegancës në Peeble Beach, që do të organizohet në fund të gushtit. ...
Manhart përforcon BMW M5 e ri në 723 kuajfuqi [Video]

Manhart përforcon BMW M5 e ri në 723 kuajfuqi [Video]

Ashtu edhe siç është paralajmëruar, kompania e njohur gjermane Manhart Performance ka modifikuar edhe modelin më të ri të BMW-së, M5 (F90). Projekti i ...
Kështu mund të duken iPhone-at që do të dalin në shitje këtë vit

Kështu mund të duken iPhone-at që do të dalin në shitje këtë vit

Fotografitë e reja, të cilat janë shfaqur në internet sot, tregojnë se si mund të duken dy nga tre modelet e reja të iPhonet të cilat priten të lansoh ...
Facebook gabimisht zhbllokoi 800.000 përdorues të bllokuar

Facebook gabimisht zhbllokoi 800.000 përdorues të bllokuar

Nëse e bllokoni dikë në Facebook, ka shumë të ngjarë që ajo të mbetet kështu, të paktën derisa të vendosni ndryshe. Gjërat në internet, megjithatë, ...
Palët e treta mund t’ju lexojnë mesazhet në Gmail

Palët e treta mund t’ju lexojnë mesazhet në Gmail

Google ka konfirmuar se e-mail private që dërgohen dhe pranohen përmes përdoruesve të Gmail ndonjëherë mund të lexohen nga palët e treta persona fizik ...
E jashtëzakonshme: 19 mijë aeroplanë në të njëjtën kohë në qiell, asnjë aksident

E jashtëzakonshme: 19 mijë aeroplanë në të njëjtën kohë në qiell, asnjë aksident

Radari që i gjurmon fluturimet ka shpërndarë një video që tregon se si më shumë se 200.000 aeroplanë kanë fluturuar dhe janë ulur ditën e premte, e ci ...
Facebook mbyll 3 aplikacione

Facebook mbyll 3 aplikacione

Facebook-u po mbyll Moves, Hello dhe tbh, një treshe aplikacionesh që bleu në këto 4 vitet e fundit. Arsyeja është se asnjë nga këto aplikacione nuk u ...
Vivo sjell telefonin e ri të mençur me 128 GB

Vivo sjell telefonin e ri të mençur me 128 GB

Kompania e njohur kineze, Vivo, ka lansuar sot smartfonin e ri të quajtur Z1i, i cili është version i përditësuar i Z1. Versioni i ri vjen me tjetër p ...
Automekanikët: Kujdes, mos ia bëni kurrë veturës tuaj këtë

Automekanikët: Kujdes, mos ia bëni kurrë veturës tuaj këtë

Pavarësisht se veturat moderne kanë shumë veçori sigurie dhe kompjuter, i cili sigurohet që çdo gjë të shkojë siç duhet, ju duhet të keni kujdes me di ...
Del në shitje kopja e veturës së parë në botë, Benz Patent-Motorwagen

Del në shitje kopja e veturës së parë në botë, Benz Patent-Motorwagen

Vetura origjinale Benz Patent-Motorwagen me tre rrota llogaritet si vetura e parë e prodhuar ndonjëherë. Ajo është prodhuar më 29 janar të vitit 1885. ...
1 26 27 28 29 280 / 281 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19