Category: TEKNOLOGJI

1 25 26 27 28 270 / 280 POSTS
Rusët patën qasje në të dhënat private në Facebook, thonë autoritetet britanike

Rusët patën qasje në të dhënat private në Facebook, thonë autoritetet britanike

Autoritetet britanike thanë se qasja ndaj informacioneve private të Facebook-ut, që ishin mbledhur nga kompania Cambridge Analytica pa lejen ose dijen ...
Bitcoin pëson rritje të madhe brenda vetëm një ore

Bitcoin pëson rritje të madhe brenda vetëm një ore

Çmimi i Bitcoin është rritur për 10% brenda më pak se një ore të martën, duke e çuar vlerën e kriptomonedhës sipër 7,000 dollarëve për herë të parë që ...
Netflix arrin 130 milionë abonentë në mbarë botën

Netflix arrin 130 milionë abonentë në mbarë botën

Rrjeti global televiziv i internetit Netflix ka rritur në 130 milionë numrin e abonentëve në mbarë botën. Netflix ka publikuar të dhënat e bilanc ...
“Kopja e iPhone X”, me një çmim shumë të më lirë se që pritej [Video]

“Kopja e iPhone X”, me një çmim shumë të më lirë se që pritej [Video]

Xiaomi Mi A2 ende nuk është lansuar zyrtarisht, por ai tashmë ka dal për t’u shitur në ueb faqen më të madhe kineze AliExpress me një çmim prej 190 do ...
Themeluesi i Amazon, zyrtarisht njeriu më i pasur në historinë moderne

Themeluesi i Amazon, zyrtarisht njeriu më i pasur në historinë moderne

Jeff Bezos është njeriu më i pasur në historinë moderne të njerëzimit. Themeluesi dhe drejtori ekzekutiv i Amazon ka një pasuri me vlerë 150 mili ...
E pabesueshme: zbulohen edhe 12 hëna që sillen rreth jupiterit, njëra prej tyre shumë e rrezikshme

E pabesueshme: zbulohen edhe 12 hëna që sillen rreth jupiterit, njëra prej tyre shumë e rrezikshme

Astronomët kanë zbuluar 12 hëna të reja që sillen rreth Jupiterit. Një nga 12 hënat e zbuluara po e rrethon planetin në një orbitë vetëvrasëse, e cila ...
Mund t’ia dilni edhe pa smartphone-in, me këto mënyra edhe më lehtë

Mund t’ia dilni edhe pa smartphone-in, me këto mënyra edhe më lehtë

Secili nga ne, e kontrollon telefonin celular afërsisht 80 herë brenda një dite. Pra, nëse ia del të mos e hapësh celularin çdo 30 sekonda, je prak ...
Zbulohet Audi super sportiv R8 [Video]

Zbulohet Audi super sportiv R8 [Video]

Audi R8 është përditësuar me një pamje të re të inspiruar në veturat garuese në një edicion shumë të rrallë super special. I njohur tani si Audi ...
Lëshohet iOS 11.4.1 për iPhone e Pad

Lëshohet iOS 11.4.1 për iPhone e Pad

Apple ka lëshuar sot iOS 11.4.1 për iPhone dhe iPad. Versioni më i ri i iOS nuk sjell diçka të re, përveç përmirësimit të disa të metave të shfaq ...
Versioni i ri i Bugatti Chiron arrin shpejtësinë 100 km/h për 2.5 sekonda [Foto]

Versioni i ri i Bugatti Chiron arrin shpejtësinë 100 km/h për 2.5 sekonda [Foto]

Një version i ri i Chiron Bugatti mund të zbulohet për publikun në Konkursin e Elegancës në Peeble Beach, që do të organizohet në fund të gushtit. ...
1 25 26 27 28 270 / 280 POSTS