Category: TEKNOLOGJI

1 24 25 26 27 28 29 260 / 281 POSTS
NASA filloi misionin e saj historik drejt Diellit

NASA filloi misionin e saj historik drejt Diellit

Sonda “Parker” u lëshua të dielën në mëngjes nga Cape Canaveral, në shtetin e Floridës. Objektivi i saj është udhëtimi drejt atmosferës së Diellit, du ...
Ja sa fitojnë Mercedes, BMW, Audi… në shitjen e një makine

Ja sa fitojnë Mercedes, BMW, Audi… në shitjen e një makine

Ferrari italian është prodhuesi më fitimprurës në industrinë e automobilave. Ndërsa të tjerët luftojnë për të ardhurat, të tilla si Nissan, e cila ...
Bie Facebooku? A keni ju probleme me kyçje?

Bie Facebooku? A keni ju probleme me kyçje?

Është një nga faqet më të popullarizuara në botë, megjithatë edhe Facebook i vuan problemet teknike. Janë të shumtë përdoruesit që po raportojnë ...
Facebook mbyll llogari të rreme për të luftuar propagandën

Facebook mbyll llogari të rreme për të luftuar propagandën

Kompania Facebook thotë se ka mbyllur 32 llogari në Facebook dhe Instagram, sepse ishin "të përfshira në sjellje të koordinuara dhe të rreme". Ko ...
Mark Zuckerberg sapo humbi 16 miliardë dollarë brenda pesë minutave

Mark Zuckerberg sapo humbi 16 miliardë dollarë brenda pesë minutave

Facebook sot po përballet me ditën më të keqe të saj si kompani, pas rënies së madhe të aksioneve në tregun e aksioneve të SHBA-së. Kjo do të tho ...
Facebook nuk do të kthehet në Kinë

Facebook nuk do të kthehet në Kinë

Si shumica e platformave digjitale amerikane, edhe Facebook nuk ka qasje në Kinë, që nga viti 2009. Rrjeti më i madh social të mërkurën ka siguru ...
Prezantohet Bugatti Chiron Sky View [Foto]

Prezantohet Bugatti Chiron Sky View [Foto]

Bugatti ka prezantuar një opsion ekstra të super veturës së vet, Chiron i quajtur “Sky View”, të cilit i janë shtuar panele nga xhami në tavanin e vet ...
Shikoni çfarë starti ka kjo BMW [Video]

Shikoni çfarë starti ka kjo BMW [Video]

Një BMW M5 me motor V10, është testuar për të parë se çfarë fuqie ka në start. Videoja e testimit, e publikuar në Facebook, është pëlqyer shumë ...
Si të bllokoni mesazhet nga një numër i padëshiruar në iPhone

Si të bllokoni mesazhet nga një numër i padëshiruar në iPhone

Ashtu siç ndodh me telefonatat, mund të ndodhë që ju të merrni mesazhe nga kontakte të padëshiruara. Nëse mendoni se është një mesazh nga një per ...
Banka Botërore ndanë 20 milionë euro për projektin e Ekonomisë Digjitale në Kosovë

Banka Botërore ndanë 20 milionë euro për projektin e Ekonomisë Digjitale në Kosovë

Ministri i Financave Bedri Hamza dhe Menaxheri i Bankës Botërore për Kosovën Marco Mantovanelli, kanë nënshkruar sot Marrëveshjen për financimin e pro ...
1 24 25 26 27 28 29 260 / 281 POSTS