Category: TEKNOLOGJI

1 22 23 24 25 26 28 240 / 280 POSTS
Instagrami do të vijë me një risi që do çmendë vajzat

Instagrami do të vijë me një risi që do çmendë vajzat

Instagrami është një nga rrjetet sociale që po përdoret gjithmonë dhe më shumë dhe po lë në hije rrjete të tjera si Facebook apo Snapchat. Inst ...
Instagrami vjen shumë shpejt me një risi të re, mësojeni tani

Instagrami vjen shumë shpejt me një risi të re, mësojeni tani

Instagram është një nga aplikacionet më të përdorur të momentit. Herë pas here ai bën përditësime të ndryshme për t’i mbajtur përdoruesit sa më aktivë ...
Pas Apple, edhe Amazon arrin vlerën e 1 trilion dollarëve

Pas Apple, edhe Amazon arrin vlerën e 1 trilion dollarëve

Vlerësimi në treg i “Amazon”, gjiganti i shitjeve me pakicë në internet, kaloi nivelin e një trilionë dollarëve, ndërkohë që vlera e kompanisë pësoi s ...
Probleme serioze ka gjiganti i rrjeteve sociale Facebook, bie nga rrjeti

Probleme serioze ka gjiganti i rrjeteve sociale Facebook, bie nga rrjeti

Gjiganti botëror i rrjeteve sociale Facebook ka pothuajse 1 orë që ka rënë nga rrjeti i internetit, edhe pse probleme të tilla janë të rralla, Faceboo ...
Në dy vjet, të gjitha aparatet shtëpiake Samsung duhet të jenë me internet

Në dy vjet, të gjitha aparatet shtëpiake Samsung duhet të jenë me internet

Samsung dëshiron të ketë të gjitha pajisjet në shtëpi të ndërlidhen me internet deri më 2020. Në makina larëse aktualisht është 40 për qind, tha Al ...
Arrestohet “hakeri” nga Podujeva, hakoi personalitetet publike përmes internetit

Arrestohet “hakeri” nga Podujeva, hakoi personalitetet publike përmes internetit

Një ‘krim’ kibernetik ka ndodhur në Podujevë. I dyshuari i cili tashmë është arrestuar përmes internetit ka hyrë në sistem kompjuterik dhe ka arr ...
Dalin pamjet e iPhone XS para prezantimit zyrtar nga Apple

Dalin pamjet e iPhone XS para prezantimit zyrtar nga Apple

Ka kohë tashmë që qarkullojnë zëra për iPhone-t e rinj që Apple pritet të sjellë në fillim shtatori. Por, kësaj radhe është publikuar diçka konkrete ...
“Dragoi i Ujit”, teknologjia më e re e zjarrfikësve në Japoni

“Dragoi i Ujit”, teknologjia më e re e zjarrfikësve në Japoni

Përderisa dronët me zorrë uji mund të jenë një fantazi, zorrët e ujit të fuqizuara me dragonj robot janë një realitet i vërtetë. Ky robot i ç ...
Rusët prodhojnë super-veturën e armatosur për Putinin

Rusët prodhojnë super-veturën e armatosur për Putinin

Një prodhues veturash në Rusi ka lansuar një version luksoz të veturës së Vladimir Putin, e cila është një limuzinë e armatosur që kushton rreth 300 m ...
Përditësimet e Windows 10 do të jenë më të shpejta për t’u instaluar

Përditësimet e Windows 10 do të jenë më të shpejta për t’u instaluar

Microsoft vazhdon të punojë në përmirësimin e përvojës të përditësimit të Windows 10, dhe pjesë e përpjekjeve të kësaj kompanie do të jetë publikimi i ...
1 22 23 24 25 26 28 240 / 280 POSTS