Category: TEKNOLOGJI

1 21 22 23 24 25 30 230 / 292 POSTS
Instagrami, rrjeti social më i dëmshëm për shëndetin mendor

Instagrami, rrjeti social më i dëmshëm për shëndetin mendor

Instagrami duket një vend miqësor, një platformë fotografish, ku postimet me suksesin më të madh arrihen falë pozitivitetit që përçojnë, e ku të gjith ...
Sa km i ngelen makinës pasi ndizet llamba? Lista për disa nga makinat më të shpeshta

Sa km i ngelen makinës pasi ndizet llamba? Lista për disa nga makinat më të shpeshta

Ndezja e llambës spiune që tregon se karburanti po mbaron është padyshim pjesë e eksperiencës së shoferit. Makina të tregon se ka ardhur koha për ta ...
Parashikimi i errët i fizikanit: Të pasurit mund të krijojnë racën supernjerëzore

Parashikimi i errët i fizikanit: Të pasurit mund të krijojnë racën supernjerëzore

Një përmbledhje e eseve të botuara së fundmi nga shkencëtari Stephen Hawking para vdekjes zbulojnë se ai besonte se njerëzit e pasur mund të krijojnë ...
Facebook po shton një veçori të shumëpritur për Messenger

Facebook po shton një veçori të shumëpritur për Messenger

Facebook filloi testimin e opsionit "unsend" për Messenger, i cili lejon përdoruesin të fshijë mesazhin e dërguar në mënyrë që të hiqet plotësisht nga ...
Keni nevojë për veturë, vetura vjen në lokacionin tënd edhe në aeroport nga Rent a car “Ismajli”

Keni nevojë për veturë, vetura vjen në lokacionin tënd edhe në aeroport nga Rent a car “Ismajli”

Në tregun e veturave është pothuajse 15 vite lider lokal, por nga ky vit Auto Sallon & Rent a car "Ismajli" vjen për konsumatorët me një risi që v ...
Facebook-u mbyll qindra faqe nga frika e dezinformimit

Facebook-u mbyll qindra faqe nga frika e dezinformimit

Facebook njoftoi të enjten mbylljen e 559 faqeve dhe 251 profileve që nuk kanë respektuar rregullat e tij kundër spam, përfshirë ”kompanitë e reklamav ...
Mos u lajmëroni nëse ju thërret ky numër në WhatsApp

Mos u lajmëroni nëse ju thërret ky numër në WhatsApp

Një vrimë e sapo publikuar e sigurisë në WhatsApp, lejon marrjen nën kontroll të kamerës, mikrofonit, fotografive dhe mesazheve të telefonit Android ...
Facebook Messenger po vjen me një risi, do ju thjeshtojë përdorimin

Facebook Messenger po vjen me një risi, do ju thjeshtojë përdorimin

Facebook Messenger është një nga aplikacionet më të përdorura në mbarë botën. Ky aplikacion pritet të sjell një risi në teknologji. Facebook Mes ...
Prezantohet Nokia7.1

Prezantohet Nokia7.1

HMD Global sapo ka prezantuar telefonin e ri të mençur Nokia 7.1. Nokia 7.1 ka ekran me rezolucion 1080 x 2280 piksela dhe diagonale prej 5.84 ...
Rënia e Bitcoinit iu shkaktoi humbje edhe kosovarëve

Rënia e Bitcoinit iu shkaktoi humbje edhe kosovarëve

Rënia e çmimit të Bitcoin ka bërë që të ulet dukshëm numri i të interesuarve për të investuar në këtë kryptovalutë. Përderisa në dhjetor të vitit të k ...
1 21 22 23 24 25 30 230 / 292 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19