Category: TEKNOLOGJI

1 20 21 22 23 24 28 220 / 280 POSTS
Parashikimi i errët i fizikanit: Të pasurit mund të krijojnë racën supernjerëzore

Parashikimi i errët i fizikanit: Të pasurit mund të krijojnë racën supernjerëzore

Një përmbledhje e eseve të botuara së fundmi nga shkencëtari Stephen Hawking para vdekjes zbulojnë se ai besonte se njerëzit e pasur mund të krijojnë ...
Facebook po shton një veçori të shumëpritur për Messenger

Facebook po shton një veçori të shumëpritur për Messenger

Facebook filloi testimin e opsionit "unsend" për Messenger, i cili lejon përdoruesin të fshijë mesazhin e dërguar në mënyrë që të hiqet plotësisht nga ...
Keni nevojë për veturë, vetura vjen në lokacionin tënd edhe në aeroport nga Rent a car “Ismajli”

Keni nevojë për veturë, vetura vjen në lokacionin tënd edhe në aeroport nga Rent a car “Ismajli”

Në tregun e veturave është pothuajse 15 vite lider lokal, por nga ky vit Auto Sallon & Rent a car "Ismajli" vjen për konsumatorët me një risi që v ...
Facebook-u mbyll qindra faqe nga frika e dezinformimit

Facebook-u mbyll qindra faqe nga frika e dezinformimit

Facebook njoftoi të enjten mbylljen e 559 faqeve dhe 251 profileve që nuk kanë respektuar rregullat e tij kundër spam, përfshirë ”kompanitë e reklamav ...
Mos u lajmëroni nëse ju thërret ky numër në WhatsApp

Mos u lajmëroni nëse ju thërret ky numër në WhatsApp

Një vrimë e sapo publikuar e sigurisë në WhatsApp, lejon marrjen nën kontroll të kamerës, mikrofonit, fotografive dhe mesazheve të telefonit Android ...
Facebook Messenger po vjen me një risi, do ju thjeshtojë përdorimin

Facebook Messenger po vjen me një risi, do ju thjeshtojë përdorimin

Facebook Messenger është një nga aplikacionet më të përdorura në mbarë botën. Ky aplikacion pritet të sjell një risi në teknologji. Facebook Mes ...
Prezantohet Nokia7.1

Prezantohet Nokia7.1

HMD Global sapo ka prezantuar telefonin e ri të mençur Nokia 7.1. Nokia 7.1 ka ekran me rezolucion 1080 x 2280 piksela dhe diagonale prej 5.84 ...
Rënia e Bitcoinit iu shkaktoi humbje edhe kosovarëve

Rënia e Bitcoinit iu shkaktoi humbje edhe kosovarëve

Rënia e çmimit të Bitcoin ka bërë që të ulet dukshëm numri i të interesuarve për të investuar në këtë kryptovalutë. Përderisa në dhjetor të vitit të k ...
Mos i hidhni mobilët e vjetër: Katër markat që shiten deri në 1 mijë euro

Mos i hidhni mobilët e vjetër: Katër markat që shiten deri në 1 mijë euro

Telefonat e vjetër mobilë shpesh përfundojnë në bërllok sapo të blihet një model më i ri, por pas këtij lajmi mendoni dy herë para se të veproni në ...
A keni probleme me Instagram? Ja çfarë po ndodh

A keni probleme me Instagram? Ja çfarë po ndodh

Gjatë ditës së sotme përdoruesit e rrjetit social Instagram kanë pasur vështirësi në postimin e fotove dhe videove. Miliona përdoruesve në të ...
1 20 21 22 23 24 28 220 / 280 POSTS