Category: TEKNOLOGJI

1 19 20 21 22 23 25 210 / 242 POSTS
Rusët prodhojnë super-veturën e armatosur për Putinin

Rusët prodhojnë super-veturën e armatosur për Putinin

Një prodhues veturash në Rusi ka lansuar një version luksoz të veturës së Vladimir Putin, e cila është një limuzinë e armatosur që kushton rreth 300 m ...
Përditësimet e Windows 10 do të jenë më të shpejta për t’u instaluar

Përditësimet e Windows 10 do të jenë më të shpejta për t’u instaluar

Microsoft vazhdon të punojë në përmirësimin e përvojës të përditësimit të Windows 10, dhe pjesë e përpjekjeve të kësaj kompanie do të jetë publikimi i ...
Mahnitëse, kështu lahen veturat në Kore

Mahnitëse, kështu lahen veturat në Kore

LeisuWash është një autolarje me një sistem të pabesueshëm të larjes së veturës. Pajisja e instaluar në këtë autolarje, pastron në mënyrë të ...
Çdo gjë që dimë në lidhje me iPhone të ri

Çdo gjë që dimë në lidhje me iPhone të ri

12 shtatori është afër. Pastaj Apple ka të ngjarë të prezantojë tre iPhone të rinj. Kjo është për t'u pritur. Shtatori tradicionalisht është muaji ...
Apple do t’i prezantojë modelet e reja të iPhone më 12 shtator

Apple do t’i prezantojë modelet e reja të iPhone më 12 shtator

Tash për tash gjithçka sinjalizon se modelet e reja të telefonave të mençur të Apple do të prezantohen këtë ditë. Priten tri iPhone të rinj. Adhuru ...
Dërgon veturën për servisim me kamerën ndezur, shokohet çfarë sheh

Dërgon veturën për servisim me kamerën ndezur, shokohet çfarë sheh

Një qytetar në SHBA kishte dërguar veturën e tij sportive Corvette për servisim të rregullt dhe e kishte lënë atë tek servisi. Por, mjeshtri ...
Shkencëtarët zbulojnë akull në sipërfaqen e Hënës

Shkencëtarët zbulojnë akull në sipërfaqen e Hënës

Shkencëtarët kanë thënë se kanë të dhëna përfundimtare për shtresa të akullit në sipërfaqen e Hënës. Të dy depozitat janë gjetur në polin verior dhe ...
Microsoft ka penguar tentimet ruse për sulme kibernetike

Microsoft ka penguar tentimet ruse për sulme kibernetike

Kompania, Microsoft ka njoftuar se janë penguar disa tentime ruse për të kryer sulme kibernetike kundër grupeve konservatore amerikane. Kompania so ...
Kur njeriu vdes, çfarë bëhet me llogaritë e tij në rrjetet sociale?

Kur njeriu vdes, çfarë bëhet me llogaritë e tij në rrjetet sociale?

Vdekja e një personi të dashur ka qenë gjithnjë një moment i vështirë, por me rritjen e internetit dhe platformave të mediave sociale, familjet tani d ...
Kalon më shumë se 1 milion kilometra me veturë, Toyota ia bën një dhuratë tejet të veçantë (FOTO)

Kalon më shumë se 1 milion kilometra me veturë, Toyota ia bën një dhuratë tejet të veçantë (FOTO)

Kompania gjigante e veturave “Toyota” ka vendosur t’i dhurojë një veturë, markë e re, personit që kishte vozitur 1 milion milje gjatë 9 vjetëve, në po ...
1 19 20 21 22 23 25 210 / 242 POSTS