Category: TEKNOLOGJI

1 18 19 20 21 22 30 200 / 292 POSTS
Objekti i çuditshëm që shndrit në sipërfaqen e Marsit

Objekti i çuditshëm që shndrit në sipërfaqen e Marsit

Nasa ka zbuluar një objekt të çuditshëm dhe me shkëlqim që shtrihet në sipërfaqen e Marsit. Guri i shndritshëm është i dukshëm në sipërfaqen e ...
Audi planifikon ta prodhojë veturën-dron pa shofer

Audi planifikon ta prodhojë veturën-dron pa shofer

Çfarë ndodh kur prodhuesi i veturave “Audi”, prodhuesi i aeroplanëve “Airbus” dhe kompania dizajnuese e veturave “Italdesign” bëhen bashkë për ta krij ...
“Microsoft” ia zë vendin e parë kompanisë “Apple”

“Microsoft” ia zë vendin e parë kompanisë “Apple”

Kompania e madhe teknologjike, “Microsoft”, ia ka zënë vendin e parë gjigantit tjetër, “Apple”, sa i përket kompanisë me vlerën më të madhe në treg. “ ...
Telefoni i Samsung që pritet të kushtojë mbi 2200 euro

Telefoni i Samsung që pritet të kushtojë mbi 2200 euro

Galaxy Flex duhet të shfaqet në Evropë në disa variante dhe atë jo të lira. Galaxy Flex pritet që të kushtojë në Angli mes 1500 dhe 2000 paund. Me ...
Ja sa kuajfuqi do t’i ketë Mercedes Benz CLA 2020

Ja sa kuajfuqi do t’i ketë Mercedes Benz CLA 2020

Më parë këtë muaj, u mësua që Mercedes-Benz do të debutojë versionin e ri CLA të gjeneratës së dytë këtë janar. Disa muaj më parë, Mercedes njoftoi s ...
Historike: Roboti i NASA-s ateron në Mars, dërgon foton e parë

Historike: Roboti i NASA-s ateron në Mars, dërgon foton e parë

Sonda e NASA-s, Insight, është vendosur në Mars. Është mjeti kozmik i 15-të që prek tokën marsiane që nga viti 1971, kur në Mars kishte ndaluar sovjet ...
Dështon iPhone X, i shpërthen përdoruesit duke e mbushur

Dështon iPhone X, i shpërthen përdoruesit duke e mbushur

Një iPhone X thuhet se "shpërtheu" përgjatë procesit të instalimit të një përditësimi të softuerit. Ky zhvillim vjen nga qyteti Federal Way i Uas ...
Ky është çmimi “marramendës” i Mercedes CLS 2019

Ky është çmimi “marramendës” i Mercedes CLS 2019

Brezi i tretë i Mercedes CLS filloi prodhimin në janar, dhe tani prodhuesi i makinave ka shpallur çmimet në SHBA. Mercedes CLS 2019 450 do shitet ...
Smartfoni i ri që do ta dëshirojnë të gjithë të apasionuarit pas lojërave

Smartfoni i ri që do ta dëshirojnë të gjithë të apasionuarit pas lojërave

Telefoni i destinuar për lojëra "Black Shark" të Xiaomi u lirua në Kinë më parë këtë vit dhe tani, pajisja do të fillojë të shitet në Evropë më 16 nën ...
Ky aplikacion i ri për monitorimin e zemrës mund t’ua shpëtojë jetën

Ky aplikacion i ri për monitorimin e zemrës mund t’ua shpëtojë jetën

Një aplikacion i ri  i zemrës, i jep pacientëve një dhomë emergjente në pëllëmbën e duarve të tyre. Aplikacioni AliveCor vepron si një monitor “E ...
1 18 19 20 21 22 30 200 / 292 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19