Category: TEKNOLOGJI

1 2 3 4 30 20 / 293 POSTS
Pandemia shton blerjet online, Amazon hap edhe 75,000 vende pune

Pandemia shton blerjet online, Amazon hap edhe 75,000 vende pune

Pas punësimit të 100,000 punëtorëve muajin e kaluar, gjiganti i shitjeve online Amazon është në kërkim edhe të 75,000 punëtorëve të tjerë. Amazon tha ...
Eksperti shqiptar nga Italia flet për ndikimin e 5G-së në shëndetin e njeriut

Eksperti shqiptar nga Italia flet për ndikimin e 5G-së në shëndetin e njeriut

Pas debatit të shumtë që nxiti çështja e implikimit të 5G-së në shëndetin e njerëzve, e sidomos nga njerëzit që 5G-në e lidhnin direkt me sëmundjen e ...
Paraqiten probleme në Facebook, Instagram dhe WhatsApp – nuk shfaqen fotografitë

Paraqiten probleme në Facebook, Instagram dhe WhatsApp – nuk shfaqen fotografitë

Facebook, Instagram dhe WhatsApp po përballen me një problem në shfaqjen e fotografive. Përdoruesit raportojnë se postimet ose fotografitë specifik ...
Bleu “Rolex”-in më 1974 për 345 dollarë, i bie të fikët kur mëson sesa kushton tani

Bleu “Rolex”-in më 1974 për 345 dollarë, i bie të fikët kur mëson sesa kushton tani

E kishte blerë “Rolex”-in më 1974, për 345.97 dollarë dhe mendonte se tashmë, është një orë e vjetër. Por kur e nxori në një ankand sendesh të përd ...
Gjirafa.com sajti më i klikuar në trojet Shqiptare, ia rrëmben vendin e parë Gazetës Express

Gjirafa.com sajti më i klikuar në trojet Shqiptare, ia rrëmben vendin e parë Gazetës Express

Gazeta Express një kohë të gjatë kishte qendruar si sajti më i klikuar në trojet Shqipëtare por sot gjërat janë ndryshe Gjirafa.com tani kryeson në ra ...
Zhou Hongyi: Lënia e skenës për të folur rreth 5G është bosh, duke e lënë sigurinë të flasë për 5G është bosh

Zhou Hongyi: Lënia e skenës për të folur rreth 5G është bosh, duke e lënë sigurinë të flasë për 5G është bosh

Ai theksoi se për sigurinë 5G, ideja e mbrojtjes nuk është më e vlefshme, as nuk është një grup magjik i programeve kompjuterike dhe pajisjeve që mund ...
Shefi i Facebook’ut paraqet vizionin e tij për 2030’n, tregon se çfarë synon të krijojë

Shefi i Facebook’ut paraqet vizionin e tij për 2030’n, tregon se çfarë synon të krijojë

Ekzekutivi i Facebook, Mark Zuckerberg, paraqiti vizionin e tij për shoqërinë e vitit 2030, ku do të mbizotërojë realiteti i shtuar, një revolucion në ...
Apple planifikon iPhone me një dizajn krejtësisht të ri

Apple planifikon iPhone me një dizajn krejtësisht të ri

iPhone i ri mund të sjellë disa surpriza. Sepse, siç flitet, kompania do t’a bëjë një iPhone ku kamera e përparme do të zhduket plotësisht nën ekran, ...
Lloji i ri i baterisë: Nuk do të keni nevojë ta mbushni telefonin për pesë ditë

Lloji i ri i baterisë: Nuk do të keni nevojë ta mbushni telefonin për pesë ditë

Shkencëtarët në Melburn kanë zhvilluar një bateri litium-squfuri që ka pesë herë kapacitetin e baterive litium-jon. Kjo bateri mban efikasitet 99 p ...
Mercedes-Benz prezanton veturën e së ardhmes, të frymëzuar nga filmi “Avatar”

Mercedes-Benz prezanton veturën e së ardhmes, të frymëzuar nga filmi “Avatar”

I frymëzuar nga filmi “Avatar”, Mercedes-Benz në panairin e teknologjisë CES 2020 që po mbahet në Las Vegas, ka prezantuar konceptin e saj të ri të së ...
1 2 3 4 30 20 / 293 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19