Category: TEKNOLOGJI

1 11 12 13 14 130 / 135 POSTS
E pabesueshme: zbulohen edhe 12 hëna që sillen rreth jupiterit, njëra prej tyre shumë e rrezikshme

E pabesueshme: zbulohen edhe 12 hëna që sillen rreth jupiterit, njëra prej tyre shumë e rrezikshme

Astronomët kanë zbuluar 12 hëna të reja që sillen rreth Jupiterit. Një nga 12 hënat e zbuluara po e rrethon planetin në një orbitë vetëvrasëse, e cila ...
Mund t’ia dilni edhe pa smartphone-in, me këto mënyra edhe më lehtë

Mund t’ia dilni edhe pa smartphone-in, me këto mënyra edhe më lehtë

Secili nga ne, e kontrollon telefonin celular afërsisht 80 herë brenda një dite. Pra, nëse ia del të mos e hapësh celularin çdo 30 sekonda, je prak ...
Zbulohet Audi super sportiv R8 [Video]

Zbulohet Audi super sportiv R8 [Video]

Audi R8 është përditësuar me një pamje të re të inspiruar në veturat garuese në një edicion shumë të rrallë super special. I njohur tani si Audi ...
Lëshohet iOS 11.4.1 për iPhone e Pad

Lëshohet iOS 11.4.1 për iPhone e Pad

Apple ka lëshuar sot iOS 11.4.1 për iPhone dhe iPad. Versioni më i ri i iOS nuk sjell diçka të re, përveç përmirësimit të disa të metave të shfaq ...
Versioni i ri i Bugatti Chiron arrin shpejtësinë 100 km/h për 2.5 sekonda [Foto]

Versioni i ri i Bugatti Chiron arrin shpejtësinë 100 km/h për 2.5 sekonda [Foto]

Një version i ri i Chiron Bugatti mund të zbulohet për publikun në Konkursin e Elegancës në Peeble Beach, që do të organizohet në fund të gushtit. ...
Manhart përforcon BMW M5 e ri në 723 kuajfuqi [Video]

Manhart përforcon BMW M5 e ri në 723 kuajfuqi [Video]

Ashtu edhe siç është paralajmëruar, kompania e njohur gjermane Manhart Performance ka modifikuar edhe modelin më të ri të BMW-së, M5 (F90). Projekti i ...
Kështu mund të duken iPhone-at që do të dalin në shitje këtë vit

Kështu mund të duken iPhone-at që do të dalin në shitje këtë vit

Fotografitë e reja, të cilat janë shfaqur në internet sot, tregojnë se si mund të duken dy nga tre modelet e reja të iPhonet të cilat priten të lansoh ...
Facebook gabimisht zhbllokoi 800.000 përdorues të bllokuar

Facebook gabimisht zhbllokoi 800.000 përdorues të bllokuar

Nëse e bllokoni dikë në Facebook, ka shumë të ngjarë që ajo të mbetet kështu, të paktën derisa të vendosni ndryshe. Gjërat në internet, megjithatë, ...
Palët e treta mund t’ju lexojnë mesazhet në Gmail

Palët e treta mund t’ju lexojnë mesazhet në Gmail

Google ka konfirmuar se e-mail private që dërgohen dhe pranohen përmes përdoruesve të Gmail ndonjëherë mund të lexohen nga palët e treta persona fizik ...
E jashtëzakonshme: 19 mijë aeroplanë në të njëjtën kohë në qiell, asnjë aksident

E jashtëzakonshme: 19 mijë aeroplanë në të njëjtën kohë në qiell, asnjë aksident

Radari që i gjurmon fluturimet ka shpërndarë një video që tregon se si më shumë se 200.000 aeroplanë kanë fluturuar dhe janë ulur ditën e premte, e ci ...
1 11 12 13 14 130 / 135 POSTS