Category: TEKNOLOGJI

1 2 3 14 10 / 135 POSTS
Zbulohet çmimi i Mercedes A-Class Sedan

Zbulohet çmimi i Mercedes A-Class Sedan

Një makinë e kompanisë Mercedes-Benz jo domosdoshmërisht predestinohet të jetë i lirë. Megjithatë, sedani A-Class siç duket do të radhitet në mesin e ...
Ky është Mustang-u më i fuqishëm i prodhuar ndonjëherë

Ky është Mustang-u më i fuqishëm i prodhuar ndonjëherë

Kompania prodhuese e makinave “Ford” ka “nxjerrë nga paketimi” gjeneratën e tretë të Mustang Shelby GT500 të prodhimit të vitit 2020 në “Auto Show”-in ...
Metoda që tregon përfundimisht nëse telefoni juaj është origjinal

Metoda që tregon përfundimisht nëse telefoni juaj është origjinal

Në ditët e sotme me rritjen e kompanive teknologjike është e vështirë të dallohet prodhimi origjinal nga imitimi apo kopja. Por ekziston një meto ...
Bien ndjeshëm shitjet e Samsung

Bien ndjeshëm shitjet e Samsung

Frenohen shitjet e kompanisë celulare koreano-jugore Samsung Electronics në tremujorin e fundit të 2018, pas atyre të kompanisë Apple, ndërkohë që edh ...
Gabimi trashanik i Google Maps, e shfaq gruan gjysmë të zhveshur

Gabimi trashanik i Google Maps, e shfaq gruan gjysmë të zhveshur

Google Maps - i cili u lançua në vitin 2005 - është një aplikacioni popullor për hartën e uebit dhe imazhet satelitore. Disa mund ta përdorin atë ...
Rënie masive e fitimeve në Samsung

Rënie masive e fitimeve në Samsung

Samsung është duke u ballafaquar me një rënie masife të fitimit. Në parashikimet e saj të fitimeve për tremujorin e katërt të vitit 2018, kompania te ...
Eksperti i teknologjisë: Robotët do t’i zënë gjysmën e vendeve të punës brenda 15 viteve

Eksperti i teknologjisë: Robotët do t’i zënë gjysmën e vendeve të punës brenda 15 viteve

Gjysmën e vendeve të punës do të marrë inteligjenca artificiale përbrenda 15 viteve, sipas njërit nga ekspertëve kryesorë të Kinës së kësaj fushe. ...
Facebook eksperimenton me reklamat e kërkimit, vihet në kurs përplasjeje me Google

Facebook eksperimenton me reklamat e kërkimit, vihet në kurs përplasjeje me Google

Facebook ka vendosur të testojë reklamat e kërkimit në SHBA dhe Kanada por çfarë do të thotë ky eksperiment për industrinë e reklamimit? Rrjeti ...
Shkencëtarët besojnë se kanë gjetur një univers paralel

Shkencëtarët besojnë se kanë gjetur një univers paralel

Shkencëtarët besojnë se mund të kenë kapur një paraqitje të shkurtër të një universi paralel. Ata kanë parë lëkundje në sinjale nga pikat më të l ...
Kina pretendon se kjo është makina 4×4 më e fuqishme në botë

Kina pretendon se kjo është makina 4×4 më e fuqishme në botë

Prodhuesit e makinave kineze njihen për vjedhjen e projekteve nga prodhuesit e makinave perëndimore. Ata nuk përballen me pasoja ligjore pasi e bëjnë ...
1 2 3 14 10 / 135 POSTS