Category: SPORT

1 449 450 451 452 453 455 4510 / 4546 POSTS
Ky është vendimi i Behramit për të ardhmen e tij

Ky është vendimi i Behramit për të ardhmen e tij

Suedia eliminoi nga Botërori Zvicrën e shqiptarëve. Valon Behrami me origjinë kosovare në këtë ndeshje pati nderin që të mbante shirit e kapitenit. ...
Maradona ja huq prapë: Fitorja e Anglisë, një vjedhje monumentale [Foto]

Maradona ja huq prapë: Fitorja e Anglisë, një vjedhje monumentale [Foto]

“Pash një vjedhje monumentale” Kështu e ka sulmuar Diego Maradona gjyqtarin Mark Geiger pasi fitores se Anglisë kundër Kolumbisë me penallti. ...
Prishtina konfirmon pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve

Prishtina konfirmon pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve

Sigal Prishtina ka konfirmuar se do të marrë pjesë në Ligën e Kampionëve në basketboll për edicionin 2018/19. Edhe pse kampion u shpall Bashkimi, ...
Vjen reagimi i shpejtë i Real Madridit në lidhje me marrëveshjen për Mbappe

Vjen reagimi i shpejtë i Real Madridit në lidhje me marrëveshjen për Mbappe

Real Madridi ka reaguar me shpejtësi duke e mohuar lajmin se ka arritur marrëveshje me Paris Saint-Germainin për super talentin francez, Kylian Mbappe ...
“Vetëm Brazili më e mirë se Italia”

“Vetëm Brazili më e mirë se Italia”

Roberto Mancini thotë se vetëm Brazli është më e mirë se Italia në Kampionatin Botëror. Ky është edicioni i vetëm i Botërorit që Italia nuk ka ma ...
Marrëveshje në vlerë 272 milionë euro mes Real Madridit dhe PSG-së për Mbappen

Marrëveshje në vlerë 272 milionë euro mes Real Madridit dhe PSG-së për Mbappen

Real Madridi dhe Paris Saint-Germaini kanë arritur marrëveshje në vlerë 272 milionë euro për transferimin e Kylian Mbappes në klubin madrilen, sipas g ...
Tifozët kosovarë të Juventusit më shumë e duan Ronaldon se sa liberalizimin e vizave

Tifozët kosovarë të Juventusit më shumë e duan Ronaldon se sa liberalizimin e vizave

Mund të ju duket e pabesueshme, por dashuria për klubin këtë herë me të vërtetë duket e madhe. Të paktën, kjo po ndodh për disa tifozë të Juventu ...
Barcelona reagon pas akuzave për trafikim organesh

Barcelona reagon pas akuzave për trafikim organesh

Barcelona dëshiron ta mbrojë nderin e Abidalit, të fondacionit dhe spitalit në të cilin u krye procedura e transplantit të mëlçisë. Në përgjigjen ...
Barcelona akuzohet për trafikim organesh

Barcelona akuzohet për trafikim organesh

Sipas “El Confidencial”, policia spanjolle ka përgjuar katër telefonata ku ish-Presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell pranon që organi që iu transplan ...
E përditshmja spanjolle: Ronaldo ka 2 javë që kërkon shtëpi në Torino

E përditshmja spanjolle: Ronaldo ka 2 javë që kërkon shtëpi në Torino

Real Madridi është i gatshëm ta pranojë faktin se Cristiano Ronaldon mund të largohet përfundimisht nga klubi gjatë kësaj vere. Derisa në dy ditë ...
1 449 450 451 452 453 455 4510 / 4546 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19