Category: SPORT

1 444 445 446 447 4460 / 4467 POSTS
Eliminohet Zvicra e Shqiptarëve [Video]

Eliminohet Zvicra e Shqiptarëve [Video]

Zvicra diti të dhurojë spektakël në ndeshjen kundër Serbisë por kjo nuk ishte e mjaftueshme pasi që u eliminua nga Suedia në 1/8 e finales Ka për ...
Suarez: Mund t’ia dalim edhe pa Cavanin

Suarez: Mund t’ia dalim edhe pa Cavanin

Ylli i PSG duket se nuk do të jetë gati fizikisht për t’u përballur me Francën por partneri i tij në sulm beson që Uruguai ka ende fuqi në sulm L ...
Gol në ndeshjen Suedi – Zvicër [Video]

Gol në ndeshjen Suedi – Zvicër [Video]

Suedia ka kaluar në avantazh me anë të golit të Emil Forsberg. Goditja e tij e fuqishme preku mbrojtësin e Zvicrës , Manuel Akanjin, dhe përfundo ...
E konfirmon edhe El Chiringito, Ronaldo në Juventus [Foto]

E konfirmon edhe El Chiringito, Ronaldo në Juventus [Foto]

Njëri prej gazetarëve më të afërt të Real Madridit, që ka edhe një emision ka shkruar në rrjetet sociale se Cristiano Ronaldo shpejt mund të bëhet loj ...
Real Madridi duhet ta transferojë Mbappen

Real Madridi duhet ta transferojë Mbappen

Ish lojtari i Los Blancos dhe drejtori i trajnerëqve në këtë klub beson që Real Madridi këtë verë duhet të bëj të pamundur që të blejë yllin PSG Mbapp ...
Ozil e ndërron numrin e fanellës [Foto]

Ozil e ndërron numrin e fanellës [Foto]

Mesut Ozil do ta bartë fanellën me numrin 10 në Arsenal që nga stinori i ri. Mesfushori gjerman e ka bartur fanellën me numrin 11 që nga transfer ...
Zyrtare: Mesfushori i Kosovës i bashkohet Lazios për 7.5 milionë euro

Zyrtare: Mesfushori i Kosovës i bashkohet Lazios për 7.5 milionë euro

Lazio edhe zyrtarisht e ka konfirmuar blerjen e mesfushorit kosovar të RB Salzburgut, Valon Berishës. Përfaqësuesi i Kosovës, Valon Berisha, ka nën ...
E tmerrshme: Ylli i Nigerisë luajti kundër Argjentinës duke e ditur se ia kishin rrëmbyer babanë

E tmerrshme: Ylli i Nigerisë luajti kundër Argjentinës duke e ditur se ia kishin rrëmbyer babanë

Kapiteni i Nigerisë, John Obi Mikel, luajti në ndeshjen kundër Argjentinës të martën e kaluar duke e ditur se babai i tij ishte kidnapuar, por nuk i t ...
MKRS mbështet FFK-në me 250 mijë euro

MKRS mbështet FFK-në me 250 mijë euro

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit do ta mbështesë financiarisht me mbi 250 mijë euro Federatën e Futbollit të Kosovës, me qëllim të realizimit ...
Lojtarët e kësaj Kombëtareje s’kanë para për ta paguar hotelin, flenë në rrugë [Foto]

Lojtarët e kësaj Kombëtareje s’kanë para për ta paguar hotelin, flenë në rrugë [Foto]

Kombëtarja e ragbit të Zimbabvesë është detyruar të flejë në rrugët e Tunizisë përpara ndeshjes së tyre në vikend që vjen. Zimbabvea, e cila humb ...
1 444 445 446 447 4460 / 4467 POSTS