Category: SPORT

1 440 441 442 443 444 446 4420 / 4459 POSTS
Bayern München shet të gjitha biletat për ndeshjet e ardhshme të Bundesligës

Bayern München shet të gjitha biletat për ndeshjet e ardhshme të Bundesligës

Bayern München ka shitur biletat për 17 ndeshjet që do të luajë brenda për sezonin e ardhshëm, njoftuan sot kampionët e Bundesligës, rreth shtatë javë ...
Liridon Leci e konfirmon: Po hetohem nga UEFA për shqiponjën

Liridon Leci e konfirmon: Po hetohem nga UEFA për shqiponjën

Mbrojtësi i majtë i Dritës ka konfirmuar për T7 se është në hetime nga UEFA pas dy golëshit të tij kundër Lincoln Reds Imps Drita para tri dite s ...
Gratë e futbollistëve anglez, çmendin Rusinë [Foto]

Gratë e futbollistëve anglez, çmendin Rusinë [Foto]

Gratë dhe të dashurat e futbollistëve anglez kishin një punë tjetër mbrëmë në ndeshjen e Anglisë kundër Kolumbisë. Derisa Tre Luanët fituan me ...
Ky është vendimi i Behramit për të ardhmen e tij

Ky është vendimi i Behramit për të ardhmen e tij

Suedia eliminoi nga Botërori Zvicrën e shqiptarëve. Valon Behrami me origjinë kosovare në këtë ndeshje pati nderin që të mbante shirit e kapitenit. ...
Maradona ja huq prapë: Fitorja e Anglisë, një vjedhje monumentale [Foto]

Maradona ja huq prapë: Fitorja e Anglisë, një vjedhje monumentale [Foto]

“Pash një vjedhje monumentale” Kështu e ka sulmuar Diego Maradona gjyqtarin Mark Geiger pasi fitores se Anglisë kundër Kolumbisë me penallti. ...
Prishtina konfirmon pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve

Prishtina konfirmon pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve

Sigal Prishtina ka konfirmuar se do të marrë pjesë në Ligën e Kampionëve në basketboll për edicionin 2018/19. Edhe pse kampion u shpall Bashkimi, ...
Vjen reagimi i shpejtë i Real Madridit në lidhje me marrëveshjen për Mbappe

Vjen reagimi i shpejtë i Real Madridit në lidhje me marrëveshjen për Mbappe

Real Madridi ka reaguar me shpejtësi duke e mohuar lajmin se ka arritur marrëveshje me Paris Saint-Germainin për super talentin francez, Kylian Mbappe ...
“Vetëm Brazili më e mirë se Italia”

“Vetëm Brazili më e mirë se Italia”

Roberto Mancini thotë se vetëm Brazli është më e mirë se Italia në Kampionatin Botëror. Ky është edicioni i vetëm i Botërorit që Italia nuk ka ma ...
Marrëveshje në vlerë 272 milionë euro mes Real Madridit dhe PSG-së për Mbappen

Marrëveshje në vlerë 272 milionë euro mes Real Madridit dhe PSG-së për Mbappen

Real Madridi dhe Paris Saint-Germaini kanë arritur marrëveshje në vlerë 272 milionë euro për transferimin e Kylian Mbappes në klubin madrilen, sipas g ...
Tifozët kosovarë të Juventusit më shumë e duan Ronaldon se sa liberalizimin e vizave

Tifozët kosovarë të Juventusit më shumë e duan Ronaldon se sa liberalizimin e vizave

Mund të ju duket e pabesueshme, por dashuria për klubin këtë herë me të vërtetë duket e madhe. Të paktën, kjo po ndodh për disa tifozë të Juventu ...
1 440 441 442 443 444 446 4420 / 4459 POSTS