Category: SPORT

1 439 440 441 442 443 455 4410 / 4541 POSTS
Kush është Erzen Rrustemi, boksier shqiptar që po shpëlqen në kategorinë e rëndë

Kush është Erzen Rrustemi, boksier shqiptar që po shpëlqen në kategorinë e rëndë

Erzen Rrustemi, boksieri shqiptar i cili prej vitesh jeton e vepron në Zvicër, nga 16 mars 2017 është bërë dy herë kampion i botës në pasha të rënda t ...
Liridon Selmani, 12 gola në 14 ndeshje për IK Oddevold [Video]

Liridon Selmani, 12 gola në 14 ndeshje për IK Oddevold [Video]

Në ligën e tretë të Suedisë, në Divizionin 1, me skuadrën IK Oddevold, formë të shkëlqyer është duke kaluar, sulmuesi shqiptar Liridon Selmani. For ...
Ylli i Bundesligës i kërkon klubit ta shesë te gjiganti italian

Ylli i Bundesligës i kërkon klubit ta shesë te gjiganti italian

Benjamin Henrichs i ka kërkuar klubit të vet Bayer Leverkusen se dëshiron të largohet gjatë afatit kalimtar veror. Mbrojtësi i krahut të djathtë ...
Histori dashurie dhe flirte, 30 femrat e Ronaldos [Foto]

Histori dashurie dhe flirte, 30 femrat e Ronaldos [Foto]

Cristiano Ronaldo është padyshim një nga futbollistët më të mirë në botë dhe për këtë flet karriera e tij e pasur me trofe, si personalë, ashtu edhe m ...
FIFA merr vendim për yllin e Kroacisë

FIFA merr vendim për yllin e Kroacisë

Trajneri i Kroacisë do të jetë në gjendje ta përzgjedhë Domagoj Vida për ndeshje kundër Anglisë në gjysmëfinale të Kupës së Botës, pasi ai i ka shpëtu ...
Bie numri i shitjes së fanellave të Ronaldos në Real Madrid

Bie numri i shitjes së fanellave të Ronaldos në Real Madrid

Çdo informacion tregon për largimin e Cristiano Ronaldos nga Real Madridi në ditët në vazhdim, dhe për këtë arsyeje dyqani zyrtar i klubit në “Santiag ...
Këta janë kandidatët kryesorë për stolin e Spanjës

Këta janë kandidatët kryesorë për stolin e Spanjës

Fernando Hierro nuk është më trajner i Spanjës pas eliminimit të hershem nga Kupa e Botës, por kush janë kandidatët e mundshëm për ta zëvendësuar atë? ...
Mandzukic i qeras tifozët kroatë me birra në vlerë mijëra euro

Mandzukic i qeras tifozët kroatë me birra në vlerë mijëra euro

Mario Mandzukic i kishte harxhuar katër mijë euro për t’iu blerë birra njerëzve në vendlindjen e tij për ndeshjen Kroaci – Rusi. Sulmuesi i Juven ...
Federata gjermane i kërkon shpjegime Ozilit për fotot me Erdoganin

Federata gjermane i kërkon shpjegime Ozilit për fotot me Erdoganin

Presidenti i Federatës Gjermane të Futbollit (DFB), Reinhard Grindel, i kërkoi të dielën Ozilit shpjegime për fotot që bëri me Presidentin e Turqisë, ...
Rusi-Kroaci, çfarë spektakli edhe në tribuna! [Foto]

Rusi-Kroaci, çfarë spektakli edhe në tribuna! [Foto]

Rusi-Kroaci ishte një nga ndeshjet më emocionuese të Botërorit e cila dhuroi spektakël në shumë dimensione, shkruan Gazeta Lajm Dhe sigurisht nuk ...
1 439 440 441 442 443 455 4410 / 4541 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19