Category: SPORT

1 438 439 440 441 442 445 4400 / 4448 POSTS
Mourinho e do Shaqirin, i gatshëm ta paguajë klauzolën e largimit

Mourinho e do Shaqirin, i gatshëm ta paguajë klauzolën e largimit

Xherdan Shaqiri mund të vihet nën urdhrat e Jose Mourinhos sezonin e ardhshëm. Futbollisti me origjinë nga Kosova, që përfaqëson Zvicrën, pritet ...
Di Marzio konfirmon: Ronaldo vet e kërkojë transferin në Juve

Di Marzio konfirmon: Ronaldo vet e kërkojë transferin në Juve

Gianluca Di Marzio ka konfirmuar se ishte vet Cristiano Ranaldo që i ka thënë Real Madridit që e dëshiron transferin në Juventus për 100 milionë euro ...
Torreira është gati për aventurën e tij në Arsenal

Torreira është gati për aventurën e tij në Arsenal

Babai i Lucas Torreiras ka treguar se kampi i djalit të tij ishin “të frikësuar” për lëvizjen e uruguaianit nga Sampdoria në Arsenal Lucas Torrei ...
Moggi: Ronaldo vetëm ka nënshkruar me Juventusin

Moggi: Ronaldo vetëm ka nënshkruar me Juventusin

Ish drejtori gjeneral i Juventusit, Luciano Moggi beson që ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo “tashmë ka nënshkruar për Juventusin dhe ka kryer t ...
Behrami përshëndet me flamur të Kosovës, “dis” tifozëve brazilian

Behrami përshëndet me flamur të Kosovës, “dis” tifozëve brazilian

Mesfushori kosovar, që mbron ngjyrat e Kombëtares se Zvicrës ka përshëndetur në mënyrë të vecantë të gjithë tifozët pas eliminimit nga Botërori B ...
FIFA përjashton gjyqtarin gjerman që referoi ndeshjen Zvicër – Serbi

FIFA përjashton gjyqtarin gjerman që referoi ndeshjen Zvicër – Serbi

Pas vetëm një ndeshje, Botërori ka përfunduar për gjyqtarin gjerman Felix Brych. Në ndeshjen e Serbisë kundër Zvicrës, gjyqtari u kritikua që nuk ja d ...
Chelsea e kërkon Higuain

Chelsea e kërkon Higuain

Ka raporte që Gonzalo HIguain do të kalojë në Chelsea për 60 milionë euro, duke u ribashkuar me Maurizio Sarrin pasi që Juventus do ta blen Cristiano ...
Reagon Real Madridi, fton në takim urgjent agjentin e Ronaldos

Reagon Real Madridi, fton në takim urgjent agjentin e Ronaldos

Real Madridi e ka ftuar urgjent agjentin e Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes për të diskutuar ofeërtën e Juventusit dhe largimin e tij të mundshëm ...
Prishtina është gati për Europan [Video]

Prishtina është gati për Europan [Video]

Aty u paraqitën trajneri Mirel Josa dhe kapiteni Armend Dallku. Pas stërvitjes së fundit për ndeshjen parakualifikuese për Ligën e Evropës që do ...
Bayern München shet të gjitha biletat për ndeshjet e ardhshme të Bundesligës

Bayern München shet të gjitha biletat për ndeshjet e ardhshme të Bundesligës

Bayern München ka shitur biletat për 17 ndeshjet që do të luajë brenda për sezonin e ardhshëm, njoftuan sot kampionët e Bundesligës, rreth shtatë javë ...
1 438 439 440 441 442 445 4400 / 4448 POSTS