Category: SPORT

1 437 438 439 440 441 445 4390 / 4448 POSTS
Paralajmëron agjenti Mendes: Fazë e re në karrierën e Ronaldos

Paralajmëron agjenti Mendes: Fazë e re në karrierën e Ronaldos

Agjenti Jorge Mendes ka konfirmuar se “nëse Cristiano Ronaldo largohet nga Real Madrid, do të jetë një fazë e re dhe një sfidë për karrierën e tij bri ...
Maradona i bie “pishman” – i lutet FIFA’s për falje

Maradona i bie “pishman” – i lutet FIFA’s për falje

Legjenda e Argjentinës, Maradona kishte fyer gjyqtarin amerikan Mark Geiger dhe FIFA, kurse tani ka thënë se e ka ekzagjeruar me kritikat e tij D ...
Spektakolare, Prishtina shënon golin e tretë

Spektakolare, Prishtina shënon golin e tretë

Nga penalltia përsëri ka shënuar Dallku në minutën e 34’të.   ...
Conte në armiqësi me Chelsean

Conte në armiqësi me Chelsean

Raportet në Angli tregojnë se Antonio Conte ja ka bërë të qartë Chelseat se ai ende e konsideron veten trajner të ekipit, pavarësisht se ata janë duke ...
Marca: Gjithçka e kryer, Ronaldo lojtar i Juves

Marca: Gjithçka e kryer, Ronaldo lojtar i Juves

Presidenti i Realit, Florentino Perez dhe krahu i tij i djathtë Jose Angel Sanchez janë takuar të mërkurën mbrëma me agjentin e Ronaldos, Jorge Mendes ...
Reali habitet, Ronaldo arrin marrëveshje personale me Juventusin

Reali habitet, Ronaldo arrin marrëveshje personale me Juventusin

Real Madridi është shokuar nga vendimi i Cristiano Ronaldos për t’u larguar nga klubi drejt Juventusit. Goal e ka konfirmuar se 33-vjeçari është ...
Ronaldo i fiton 100 milionë në vit, por kështu i shpenzon ato [Foto]

Ronaldo i fiton 100 milionë në vit, por kështu i shpenzon ato [Foto]

Cristiano Ronaldo është atleti i tretë më i paguar në botë – dhe futbollisti i dytë më i paguar në botë. Sipas listës së 100 atletëve më të pagua ...
Kjo do të jetë vila e Ronaldos në Torino [Foto]

Kjo do të jetë vila e Ronaldos në Torino [Foto]

Njëra ndër vilat më të shtrenjta në botë, me lokacion në Torino, pritet të jetë shtëpia e Ronaldos në rast se ky i fundit transferohet në Juventus. ...
Drejtuesit e Juves nisen për Madrid

Drejtuesit e Juves nisen për Madrid

Mediat në Itali raportojnë se pas pak, drejtuesit e Juves, Beppe Marotta e Fabio Paratici do të nisen për Madrid. Pas një takimi të përbashkët me ...
Ekipi kosovar në një vazo me atë serb në shortin e UEFA-s

Ekipi kosovar në një vazo me atë serb në shortin e UEFA-s

Shorti për Ligën e Kampionëve në futsall do të hedhet sot dhe UEFA ka bërë publike ekipet pjesëmarrëse në short sipas vazove, ku janë ranguar ato, baz ...
1 437 438 439 440 441 445 4390 / 4448 POSTS