Category: SPORT

1 436 437 438 439 440 445 4380 / 4448 POSTS
Muslera e imiton Karius

Muslera e imiton Karius

Franca ka shënuar golin e dytë në minutën e 61’të G Griezmann goditi fort kurse Muslera pavarësisht se kishte mundësi ta mbronte, nuk e bëri këtë ...
Martinez: Icardi më ka thirrur për të më ofruar ndihmë

Martinez: Icardi më ka thirrur për të më ofruar ndihmë

Sulmuesi i ri i Interit, Lautaro Martinez, ka dhënë një intervistë të shkurtë për ESPN pas kalimit të tij në Inter. Martinez u transferua te klub ...
Mesazhi motivues i Kakas për Jesusin

Mesazhi motivues i Kakas për Jesusin

Ricardo Kakas i është treguar një foto e Gabriel Jesusit para katër viteve duke ngjyrosur rrugët. Dhe tani ai është sulmuesi kryesor i Brazilit në Kam ...
Shënohet goli i parë në ndeshjen Urugai – Francë

Shënohet goli i parë në ndeshjen Urugai – Francë

Është shënuar goli i parë në ndeshjen Uruguai - Francë Franca ka shënuar golin e parë në minutën e 39, pas një ndërprerje ku Varane shënoi me kok ...
Transferimi i Ronaldos, vjen një komunikatë nga Juventusi

Transferimi i Ronaldos, vjen një komunikatë nga Juventusi

Pas spekulimeve të njëpasnjëshme për transferimin e Ronaldos te Juventusi, klubi ka postuar një komunikatë në faqen e tyre zyrtare. Komunikata sh ...
Kryetari i ri i FFK-së, Agim Ademi, më 20 korrik del para gjyqit për zhvatje dhe korrupsion

Kryetari i ri i FFK-së, Agim Ademi, më 20 korrik del para gjyqit për zhvatje dhe korrupsion

Agim Ademi, kandidati i vetëm për president të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), pritet që sot pas pak orësh të zgjidhet pasardhës i legjendës ...
“Njerëzit qeshnin kur thosha se Modric do të bëhej ndër më të mirët në botë”

“Njerëzit qeshnin kur thosha se Modric do të bëhej ndër më të mirët në botë”

Luka Modric gjithmonë është dukur si futbollist që një ditë do të bëhej ndër më të mirët në botë, ka thënë ish-trajneri i tij në Dinamo Zagreb, Branko ...
Ronaldo do të marrë pagë më të lartë se bashkë të 5 futbollistët më të paguar në Juventus

Ronaldo do të marrë pagë më të lartë se bashkë të 5 futbollistët më të paguar në Juventus

Paga prej 30 milionë euro neto në sezon që Cristiano Ronaldo do t’i fusë në xhep në Juventus sapo të nënshkruajë kontratë me kohëzgjatje katër sezone, ...
Reali e lejon Ronaldon të largohet vetëm nëse ai del publikisht dhe thotë se është vendimi i tij

Reali e lejon Ronaldon të largohet vetëm nëse ai del publikisht dhe thotë se është vendimi i tij

Real Madridi do ta lejojë Cristiano Ronaldon të largohet nga klubi dhe t’i bashkohet Juventusit për 100 milionë euro, vetëm nëse ai del dhe deklaron p ...
Ambasadori britanik uron FC Prishtinën

Ambasadori britanik uron FC Prishtinën

Ekipi futbollistik i Prishtinës e ka mposhtur ekipin ‘Europa FC’ nga Gjibraltari me rezultat 5 me 0 në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për ‘Ligën e E ...
1 436 437 438 439 440 445 4380 / 4448 POSTS