Category: SPORT

1 435 436 437 438 439 446 4370 / 4459 POSTS
Neville: Anglia nga Kombëtare zhgënjyese në një të jashtëzakonshme

Neville: Anglia nga Kombëtare zhgënjyese në një të jashtëzakonshme

Tre Luanët nuk kishin arritur në këtë fazë të Botërorit që nga viti 1990, pra para 28 viteve, por ky kualifikim do të thotë shumë për ish mbrojtësi an ...
Kramaric dridh Rusinë me gonin e barazimit [Video]

Kramaric dridh Rusinë me gonin e barazimit [Video]

Kroacia ka barazuar rezultatin kundër Rusisë Është Kramaric që ka shënuar golin e barazimit në minutën e 39’të. ...
Ky është goli që e shënoi Rusia nëse nuk e keni parë [Video]

Ky është goli që e shënoi Rusia nëse nuk e keni parë [Video]

Rusia ka kaluar në avantazh kundër Kroacisë Cheryshev ka shënuar një supergol duke lënë të shtangur Subasicin në minutën e 31’të. ...
Southgate: Anglia në gjysmëfinale, “ndjenjë e jashtëzakonshme”

Southgate: Anglia në gjysmëfinale, “ndjenjë e jashtëzakonshme”

Paraqitja e fundit e Anglisë në një gjysmëfinale ishte ajo e vitit 1990, andaj kalimi i tanishëm është një “ndjenjë e jashtëzakonshme”, thotë trajneri ...
Mane’s i pëlqen Real Madridi

Mane’s i pëlqen Real Madridi

Sulmuesi i Liverpoolit Sadio Mane ka refuzuar për të folur për një lëvizje në Real Madrid këtë verë, derisa mediat spanjolle kanë raportuar se klubi s ...
Torreira tani është gati për lëvizjen e tij në Arsenal

Torreira tani është gati për lëvizjen e tij në Arsenal

Mesfushori i Sampdorias, Lucas Torreira ka konfirmuar për media se tani është i fokusuar për ta kompletuar transferin e tij në Arsenal pasi që Uruguai ...
Kritikat për Ozilin patetike, sidomos pasi atë e goditi ulët Bierhoff

Kritikat për Ozilin patetike, sidomos pasi atë e goditi ulët Bierhoff

Plejmejkeri i Arsenalit është përballur me shumë pyetje të padëshirueshme më parë, por ai u kritikua pa të drejtë gjatë dhe pas Botërorit 2018 Kr ...
Tafa: Kështu më tha Van Gaal për Adnan Jonuzajn [Foto]

Tafa: Kështu më tha Van Gaal për Adnan Jonuzajn [Foto]

Aktori kosovarë me famë ndërkombëtare ka treguar në një status në Facebook se cka i kishte thënë atij trajneri holandez, Louis Van Gaal Ilir Tafa ...
Bierhoff: Edhe unë dhe Low ishim problemi në Botëror

Bierhoff: Edhe unë dhe Low ishim problemi në Botëror

Menaxheri gjeneral i Kombëtares gjermane mendon që ai dhe trajneri duhet ta bartin përgjithësinë për eliminimin e hershëm të Gjermanisë nga Rusia 2018 ...
VAR ia anulon një penalti Brazilit

VAR ia anulon një penalti Brazilit

Brazilit i është anuluar një penallti që ju akurdua nga serbi Milorad Mazic Në minutën e 58 Jesus bëri një depërtim të mirë në zonë ndaj të cilit ...
1 435 436 437 438 439 446 4370 / 4459 POSTS