Category: SPORT

1 405 406 407 408 409 446 4070 / 4459 POSTS
Perez flet për herë të parë pas largimit të Cristiano Ronaldos

Perez flet për herë të parë pas largimit të Cristiano Ronaldos

Gjatë prezantimit të lojtarit të ri Alvaro Odriozola, presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ka theksuar se ekipi i parë është duke u përforcua ...
​Shtyhet për në shtator gjyqi për korrupsion ndaj kryetarit të FFK-së

​Shtyhet për në shtator gjyqi për korrupsion ndaj kryetarit të FFK-së

Me kërkesë të mbrojtjes, Gjykata Themelore e Prishtinës ka anuluar seancën gjyqësore ndaj kreut të FFK-së, Agim Ademi, e paraparë të mbahet të premten ...
Alisson në Liverpool për shifër rekorde

Alisson në Liverpool për shifër rekorde

​Alisson do të jetë portier i ri i skuadrës së madhe angleze, Liverpool Liverpool dhe Roma janë shumë afër marrëveshjes për portierin e jashtëzak ...
Kombëtarja kroate dhuron 23 milionë euro për bamirësi

Kombëtarja kroate dhuron 23 milionë euro për bamirësi

Kombëtarja e Kroacisë ka vendosur që 23 milionë eurot e fituara nga Kupa e Botës t’i dhurojë për bamirësi Kroacia në Kupën e Botës “Rusia 2018” a ...
Formacionet fituese të shtatë botëroreve të fundit [Foto]

Formacionet fituese të shtatë botëroreve të fundit [Foto]

Brazili dhe Franca e kanë fituar nga dy herë Kupën e Botës në 24 vitet e fundit Brazili dhe Franca nga dy herë dhe Italia, Spanja dhe Gjermania j ...
Cassano: Messi si Federer, Ronaldos si Nadal

Cassano: Messi si Federer, Ronaldos si Nadal

Antonio Cassano ka bërë dallimi në mes të Leo Messit dhe Cristiano Ronaldos dhe ka treguar se cilin e pëlqen më shumë Ish-sulmuesi italian, Anton ...
Ronaldo kthehet në Madrid

Ronaldo kthehet në Madrid

Cristiano Ronaldo është kthyer në shtëpinë e tij në Madrid, ku është pritur nga tifozë të Real Madridit Ylli portugez, Cristiano Ronaldo ditë më ...
Boksieri Mayweather i famshmi më i pasur në botë, Messi dhe Ronaldo në top 10

Boksieri Mayweather i famshmi më i pasur në botë, Messi dhe Ronaldo në top 10

Boksieri amerikan Floyd Mayweather e ka kaluar aktorin amerikan, George Clooney, dhe i ka lënë shumë prapa Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon, duke ...
Joshua provokohet nga një tjetër boksier i paftuar gjatë konferencës me Povetkin

Joshua provokohet nga një tjetër boksier i paftuar gjatë konferencës me Povetkin

Anthony Joshua dhe boksieri rus Alexander Povetkin u njoftuan për herë të parë para duelit të tyre për titujt e peshave të rënda, por vëmendjen më të ...
Bonucci dorëzon kërkesën për largim nga Milani

Bonucci dorëzon kërkesën për largim nga Milani

Agjenti i Leonardo Bonuccit i ka kërkuar Milanit ta aprovojë largimin e mbrojtësit italian gjatë kësaj verë, me Manchester Unitedin, Manchester City d ...
1 405 406 407 408 409 446 4070 / 4459 POSTS