Category: SPORT

1 404 405 406 407 408 447 4060 / 4467 POSTS
Evropa Ligë: Eliminohen edhe Partizani e Luftëtari

Evropa Ligë: Eliminohen edhe Partizani e Luftëtari

Partizani nuk arriti të bëjë surprizën në Slloveni, ku u mposht me rezultatin 2-0 nga skuadra e Mariborit dhe i dha lamtumirën aventurës europiane për ...
Prishtina e kërkon kualifikimin në kohën shtesë kundër Fola

Prishtina e kërkon kualifikimin në kohën shtesë kundër Fola

Prishtina ka barazuar pa gola me Fola Esch në ndeshjen e kthimit në rundin e parë kualifikues për Evopa Ligë, dhe tani detyrohet ta kërkojë kualifikim ...
Jo vetëm Lenjani në fushë, një 19-vjeçar shqiptar mbajti shiritin e kapitenit ndaj Interit

Jo vetëm Lenjani në fushë, një 19-vjeçar shqiptar mbajti shiritin e kapitenit ndaj Interit

41 Sioni mposhti dje Interin me rezultatin 2-0 në miqësoren e zhvilluar në Zvicër. Te skuadra helvetike, në fushën e lojës përveç Lenjanit ishte dhe ...
Sanchezit ia lëshojnë vizën, mund të udhëtojë drejt SHBA-së

Sanchezit ia lëshojnë vizën, mund të udhëtojë drejt SHBA-së

Autoritetet amerikane ia kanë lëshuar vizën sulmuesit ë të Manchester Unitedit, Alexis Sanchezit, i cili tani mund të udhëtojë drejt SHBA-së për t’iu ...
Fitore historike dhe kualifikim, Laçi befason qipriotët

Fitore historike dhe kualifikim, Laçi befason qipriotët

Laçi ia doli të mbajë lart nderin e skuadrave shqiptare në Europa League, teksa eliminoi skuadrën qipriote të Anorthosis Famagustas. Bardhezinjtë ...
Milani e mëson fatin e vet nesër

Milani e mëson fatin e vet nesër

Milani do ta mësojë të premten rezultatin e ankesës në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ndaj përjashtimit nga Evropa Ligë. Milani pritej ta m ...
Futbollisti shqiptar: E jashtëzakonshme ta takoja Maradonën

Futbollisti shqiptar: E jashtëzakonshme ta takoja Maradonën

Futbollistë të caktuar mund të mos i takosh kurrë në jetë, edhe kur bëhet fjalë për lojtarë profesionistë që kanë një karrierë disavjeçare në Europë. ...
Barcelona ofron para plus Dembelen për Hazardin

Barcelona ofron para plus Dembelen për Hazardin

Barcelona nuk ka hequr dorë nga përpjekjet për ta transferuar Eden Hazardin e Chelseat këtë verë, sipas Onda Cero. Barça ka bërë plan sesi ta tra ...
Prishtina kërkon kualifikimin tutje në Evropa Ligë kundër Fola, formacionet zyrtare

Prishtina kërkon kualifikimin tutje në Evropa Ligë kundër Fola, formacionet zyrtare

Prishtina do të kërkojë ta arrijë rundin e dytë kualifikues të Evropa Ligës dhe për ta bërë këtë i duhet ta mposhtë Fola Esch në ndeshjen e kthimit të ...
Zyrtare: Feronikeli i transferon 3 futbollistë të huaj

Zyrtare: Feronikeli i transferon 3 futbollistë të huaj

Feronikeli edhe zyrtarisht e ka kompletuar transferimin e tre futbollistëve të huaj, Nicholas Andrews, Jean Carioca dhe Prince Balde. Skuadra e S ...
1 404 405 406 407 408 447 4060 / 4467 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19