Category: SPORT

1 402 403 404 405 406 446 4040 / 4459 POSTS
CAS rikthen Milanin në Europa League

CAS rikthen Milanin në Europa League

Milan do të rikthehet në Europa League. CAS ka rikthyer Milanin në Europa League. Ankesa e “Rossonerëve” ka dalë e suksesshme. “Sole 24 Ore” dhe ...
Ujkani lë Italinë, nënshkruan në Superligën turke

Ujkani lë Italinë, nënshkruan në Superligën turke

Pas plot 11 vitesh Samir Ujkani do të lërë Italinë për t’u transferuar në Superligën turke. Në orët e ardhshme portieri dhe njëkohësisht kapiteni i ...
Man City ‘shokon’ tifozët me vendimin për Sterlingun

Man City ‘shokon’ tifozët me vendimin për Sterlingun

Pep Guardiola nuk e konsideron Sterlingun si futbollist të pazëvendësueshëm te "Citizens". Raheem Sterling mund të largohet nga Man City. Mediat ...
Real Madrid me premtim të ‘çmendur’ për Hazardin

Real Madrid me premtim të ‘çmendur’ për Hazardin

Real Madrid kërkon Eden Hazardin për zëvendësues të Cristiano Ronaldos. Eden Hazard do të jetë futbollist më i paguar në klub, në rast të transferi ...
Presidenti i La Ligës zbulon arsyen e çuditshme të transferimit të Ronaldos në Juventus

Presidenti i La Ligës zbulon arsyen e çuditshme të transferimit të Ronaldos në Juventus

Presidenti i La Ligës, Javier Tebas ka shpjeguar sipas tij arsyet e largimit të Cristiano Ronaldos nga Real Madrid. Ai beson se sulmuesi portugez v ...
ZYRTARE: Neymar zgjedh mes Paris Saint-Germain dhe Real Madrid

ZYRTARE: Neymar zgjedh mes Paris Saint-Germain dhe Real Madrid

Neymar ka konfirmuar të ardhmen e tij në Paris Saint-Germain. Neymar ka konfirmuar qëndrimin në Paris Saint-Germain. Sulmuesi brazilian ka injor ...
Kështu nisin ditën Granit Xhaka dhe bashkëshortja e tij

Kështu nisin ditën Granit Xhaka dhe bashkëshortja e tij

Granit Xhaka dhe Leonita janë bërë një nga çiftet më të përfolura në rrjete sociale. Kjo ngase gjatë Kampionatit Botëror “Russia 2018″, Graniti mor ...
Zyrtare: Alisson i bashkohet Liverpoolit, thotë të jetë i lumtur

Zyrtare: Alisson i bashkohet Liverpoolit, thotë të jetë i lumtur

Liverpooli edhe zyrtarisht ka njoftuar se e ka transferuar Alisson Beckerin nga Roma për një shumë rekord botëror për portier, 75 milionë euro. A ...
Fjalimi i emocionues i Pogbas para finales së Botërorit kundër Kroacisë

Fjalimi i emocionues i Pogbas para finales së Botërorit kundër Kroacisë

Paul Pogba i Francës ka pasur një Kupë Bote të shkëlqyer dhe në të njëjtën kohë ka dëshmuar se kritikët e tij e kishin gabim, ndërsa fjalimi i tij ene ...
Kung fu në futboll: A është kjo ndërhyrja më e rëndë?

Kung fu në futboll: A është kjo ndërhyrja më e rëndë?

Shumë hungarezë kishin paguar biletën e stadiumit për të parë një ndeshje futbolli mes Videotonit dhe skuadrës luksemburgase, Duddelange, por panë fal ...
1 402 403 404 405 406 446 4040 / 4459 POSTS