Category: SPORT

1 2 3 4 5 6 454 40 / 4535 POSTS
Zhegrova: S’e kam asnjë dobësi, Edonin e vërtetë do ta shihni në Barcelonë shumë shpejt

Zhegrova: S’e kam asnjë dobësi, Edonin e vërtetë do ta shihni në Barcelonë shumë shpejt

Edon Zhegrova këmbëngul se ende nuk i ka treguar plotësisht aftësitë dhe cilësitë e veta të mirëfillta dhe thotë se një ditë do të luajë për Barcelonë ...
Mësohet shkaktari i vdekjes së boksierit 15-vjeçar

Mësohet shkaktari i vdekjes së boksierit 15-vjeçar

Boksieri kosovar Ensar Mujota e humbi jetën si pasojë e një aksidenti tragjik para dy ditëve. Ai ishte vetëm 15 vjeç. Lajmi për vdekjen e tij u kon ...
E konfirmon edhe numri një i Milanit: “Kemi lojtarë të infektuar me COVID-19”

E konfirmon edhe numri një i Milanit: “Kemi lojtarë të infektuar me COVID-19”

Koronavirusi e ka prekur edhe Milanin. Lajmin e ka konfirmuar para pak minutash numri një i klubit, Paolo Scaroni. Duke treguar për rastet e rej ...
E konfirmon Verona, Rrahmani dhe Kumbulla negativ për COVID-19, nisin stërvitjet

E konfirmon Verona, Rrahmani dhe Kumbulla negativ për COVID-19, nisin stërvitjet

Është dhënë drita e gjelbër, futbollistët e Hellas Veronës do të nisin të premten stërvitjet për përgatitjet para rinisjes së sezonit në Serie A. H ...
FFK-ja dhe klubet e Superligës thonë se sezoni dështon nëse Ministria s’ua pranon planin

FFK-ja dhe klubet e Superligës thonë se sezoni dështon nëse Ministria s’ua pranon planin

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) dhe përfaqësuesit e klubeve të ligës elitare kosovare kanë paralajmëruar se sezoni 2019/20 në Ipko Superligë do t ...
Capello me kritika të ashpra ndaj Milanit dhe qeverisë italiane

Capello me kritika të ashpra ndaj Milanit dhe qeverisë italiane

Fabio Capello është treguar i pamëshirshëm kundrejt Milanit dhe qeverisë italiane. Ish-trajneri i kuqezinjve ka bërë disa deklarata thumbuese gjatë ...
Vdes nga koronavirusi ish-zëvendëspresidenti i Real Madridit

Vdes nga koronavirusi ish-zëvendëspresidenti i Real Madridit

Amador Suare Villa, ish-zëvendëspresidenti i Real Madridit gjatë pushtetit të Roman Calderon, ka vdekur sot nga pandemia koronavirus. Ai ishte 76 vjeç ...
Materazzi tallet me Juventusin: 5 maji është makthi juaj më i keq

Materazzi tallet me Juventusin: 5 maji është makthi juaj më i keq

Juventus-Inter nuk mbaron kurrë. As kur pandemia e Coronavirus-it ka pezulluar rivalitetin e përjetshëm mes bardhezinjve dhe zikaltërve. 5 maji, më pa ...
Armando Dobra zgjedh Shqipërinë

Armando Dobra zgjedh Shqipërinë

Armando Dobra është një nga të rinjtë më të talentuar shqiptarë dhe këtë sezon ka bërë debutimin me skuadrën e Ipswich Town, ndonëse në moshën 19-vjeç ...
Ish-ylli i Juventusit: Ndihem i tradhtuar nga Allegri

Ish-ylli i Juventusit: Ndihem i tradhtuar nga Allegri

Ish-mbrojtësi i Juventusit, Medhi Benatia, dha një intervistë të gjatë për Sky Sport ku tregon se është ndier i tradhtuar nga Max Allegri. Ai mendo ...
1 2 3 4 5 6 454 40 / 4535 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19