Category: SPORT

1 388 389 390 391 392 457 3900 / 4569 POSTS
​Arsenali dëshiron ta shesë Welbeckun

​Arsenali dëshiron ta shesë Welbeckun

Arsenali janë të hapur ndaj ofertave për sulmuesin anglez, Danny Welbeck. Për 27-vjeçarin kanë shprehur interesim treshja e Premierligës, Evertoni, Bo ...
Zyrtari i UEFA-s e kontrollon stadiumin “Fadil Vokrri”

Zyrtari i UEFA-s e kontrollon stadiumin “Fadil Vokrri”

Një zyrtar i lartë i UEFA-s, që nga ora 10:00 e mëngjesit e kishte inspektuar stadiumin “Fadil Vokrri”. Ai më vonë do t’i japë rekomandimet se a i plo ...
Mourinho paralajmëron: Ky do të jetë sezon i vështirë për United

Mourinho paralajmëron: Ky do të jetë sezon i vështirë për United

“Sezoni që po nis, ka për të qenë i vështië për United. Nëse nuk ndërhyjmë urgjentisht në merkato, nëse nuk marrim masat, do të vuajmë shumë”, ka qenë ...
Courtois, Chelseas: Dua të transferohem te Real Madrid

Courtois, Chelseas: Dua të transferohem te Real Madrid

Thibaut Courtois dëshiron të largohet nga Chelsea. Portieri belg i ka bërë të ditur trajnerit të Chelsea dëshirën e tij për t’u larguar nga ‘Stamfo ...
Edhe zyrtarisht stadiumi i Prishtinës merr emrin ‘Fadil Vokrri’

Edhe zyrtarisht stadiumi i Prishtinës merr emrin ‘Fadil Vokrri’

Kuvendi Komunal i Prishtinës me 39 për dhe vetëm 1 kundër e ka miratuar propozimin për emërimin e Stadiumit të Prishtinës në emirin e ish-futbollistit ...
Asambleisti i vetëm i Prishtinës që votoi kundër “Fadil Vokrrit”

Asambleisti i vetëm i Prishtinës që votoi kundër “Fadil Vokrrit”

Sot në kuvendin komunal të Prishtinës është miratuar vendimi për emërimin e stadiumit të kryeqytetit. Impianti ku Kosova do të luaj ndeshjet ndër ...
A do të jetë ky formacioni i Manchester Unitedit në sezonin e ri?

A do të jetë ky formacioni i Manchester Unitedit në sezonin e ri?

Kanë mbetur edhe pesë ditë deri në hapjen e sezonit 2018/2019 në Premierligë. Manchester United sezonin e ri do të nis me synime të qarta, të ngush ...
Edicioni i ri në Superligë nis më 18 gusht

Edicioni i ri në Superligë nis më 18 gusht

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë e ka përpiluar kalendarin e garave për këto dy rangje si dhe për Kupën e Kosovës për stinorin vjesht ...
‘Bomba’ e Unitedit, thyen rekordin botëror në transferimin e fundit

‘Bomba’ e Unitedit, thyen rekordin botëror në transferimin e fundit

Jose Mourinho vazhdon të insistojë në transferimin e një mbrojtësi cilësor këtë verë. Manchester United përmbylli një fushatë aspak të mirë përgati ...
Ja sa milionë euro në sezon do t’i fitonte Modric në rast transferimi te Inter

Ja sa milionë euro në sezon do t’i fitonte Modric në rast transferimi te Inter

“Tifozët po ëndërrojnë Luka Modricin, unë së bashku me ata”, tha disa ditë më parë trajneri Luciano Spalletti. Kjo deklarata e tij vërtetoi interes ...
1 388 389 390 391 392 457 3900 / 4569 POSTS