Category: SPORT

1 386 387 388 389 390 455 3880 / 4546 POSTS
Courtois, Chelseas: Dua të transferohem te Real Madrid

Courtois, Chelseas: Dua të transferohem te Real Madrid

Thibaut Courtois dëshiron të largohet nga Chelsea. Portieri belg i ka bërë të ditur trajnerit të Chelsea dëshirën e tij për t’u larguar nga ‘Stamfo ...
Edhe zyrtarisht stadiumi i Prishtinës merr emrin ‘Fadil Vokrri’

Edhe zyrtarisht stadiumi i Prishtinës merr emrin ‘Fadil Vokrri’

Kuvendi Komunal i Prishtinës me 39 për dhe vetëm 1 kundër e ka miratuar propozimin për emërimin e Stadiumit të Prishtinës në emirin e ish-futbollistit ...
Asambleisti i vetëm i Prishtinës që votoi kundër “Fadil Vokrrit”

Asambleisti i vetëm i Prishtinës që votoi kundër “Fadil Vokrrit”

Sot në kuvendin komunal të Prishtinës është miratuar vendimi për emërimin e stadiumit të kryeqytetit. Impianti ku Kosova do të luaj ndeshjet ndër ...
A do të jetë ky formacioni i Manchester Unitedit në sezonin e ri?

A do të jetë ky formacioni i Manchester Unitedit në sezonin e ri?

Kanë mbetur edhe pesë ditë deri në hapjen e sezonit 2018/2019 në Premierligë. Manchester United sezonin e ri do të nis me synime të qarta, të ngush ...
Edicioni i ri në Superligë nis më 18 gusht

Edicioni i ri në Superligë nis më 18 gusht

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë e ka përpiluar kalendarin e garave për këto dy rangje si dhe për Kupën e Kosovës për stinorin vjesht ...
‘Bomba’ e Unitedit, thyen rekordin botëror në transferimin e fundit

‘Bomba’ e Unitedit, thyen rekordin botëror në transferimin e fundit

Jose Mourinho vazhdon të insistojë në transferimin e një mbrojtësi cilësor këtë verë. Manchester United përmbylli një fushatë aspak të mirë përgati ...
Ja sa milionë euro në sezon do t’i fitonte Modric në rast transferimi te Inter

Ja sa milionë euro në sezon do t’i fitonte Modric në rast transferimi te Inter

“Tifozët po ëndërrojnë Luka Modricin, unë së bashku me ata”, tha disa ditë më parë trajneri Luciano Spalletti. Kjo deklarata e tij vërtetoi interes ...
Pogba – Barcelona, ky është lajmi i fundit

Pogba – Barcelona, ky është lajmi i fundit

Çështja Paul Pogbas po rikthehet në çështje serioze këtë afat kalimtar. Mesfushori francez që dy vite më parë iu bashkua Manchester United për 105 ...
Mourinho zhgënjen tifozët e Unitedit, paralajmëron stinor të vështirë

Mourinho zhgënjen tifozët e Unitedit, paralajmëron stinor të vështirë

Jose Mourinho ka frikë se skuadra e tij do ta ketë një stinor të vështirë nëse nuk përforcohet me ndonjë transferim para se të mbyllet afati kalimtar. ...
Everton merr mbrojtësin e Barcelonës për 32 milionë euro

Everton merr mbrojtësin e Barcelonës për 32 milionë euro

Evertoni ka arritur marrëveshje për ta transferuar qendërmbrojtësin e Barcelonës, Yerry Minan, për 32 milionë euro, shkruan ‘Sport’. Dukej se klu ...
1 386 387 388 389 390 455 3880 / 4546 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19