Category: SPORT

1 384 385 386 387 388 402 3860 / 4012 POSTS
“Sterling, fantastik këtë Botëror”

“Sterling, fantastik këtë Botëror”

Raheem Sterling është kritikuar shumë nga mediat britanike, por Eric Dier thotë se deri me tani ai “ka qenë fantastik” Eric Dier është i mahnitur ...
Edhe Malmo është gati për KF Drita – mbërrin në Kosovë

Edhe Malmo është gati për KF Drita – mbërrin në Kosovë

Skuadra e njohur europiane, FC Malmo sapo ka mbërritur në Kosovë. Faqja zyrtare e klubit suedez ka publikuar një foto ku shihen stafi dhe futboll ...
Gattuso: Milan po përgatitet për Botëror

Gattuso: Milan po përgatitet për Botëror

Gennaro Gattuso ka insistuar se Milan janë duke u përgatitur për “Europë” dhe se Simone Zaza trajtohet njëjtë si Patrick Cutrone Duke folur në ko ...
Young: Anglia ende nuk ka fituar

Young: Anglia ende nuk ka fituar

Anglia është në gjysmëfinale vetëm pas 28 vitesh, por mbrojtësi dhe mesfushori Ashley Young ka refuzuar të thotë se ata ende nuk kanë kryer punë ...
Isufi: Jemi gati për Malmon, nuk do të dorëzohemi

Isufi: Jemi gati për Malmon, nuk do të dorëzohemi

Drita do të përballet me gjigantin e futbollit suedez, Malmon, ndërsa trajneri Bekim Isufi beson se skuadra e tij do t’i ketë rastet e veta. Isuf ...
Prishtina kalon sfidën e vizave – udhëton për Luksemburg

Prishtina kalon sfidën e vizave – udhëton për Luksemburg

FC Prishtina ka lajmëruar me anë të një postimi se ka arritur të pajiset me viza nga ambasada zvicerane në Kosovë FC Prishtina pritet që të zhvil ...
S’ka largim për Conten, stërvit normalisht Chelsean

S’ka largim për Conten, stërvit normalisht Chelsean

Antonio Conte është parë sot duke e trajnuar normalisht skuadrën e tij, pavarësisht se ende nuk dihet e ardhmja e tij për klubin Conte dhe stafi ...
Ja kush i tha Buffonit për të shkuar në PSG

Ja kush i tha Buffonit për të shkuar në PSG

Gianluigi Buffon ka treguar se Blaise Matuidi ia ka rekomanduar Parisin dhe ka thënë së është i lumtur që do të luajë me Neymarin. “Blaise është ...
Fuzionimi i Vëllaznimit dhe KEK-ut , flasin nga klubet dhe nga FFK-ja

Fuzionimi i Vëllaznimit dhe KEK-ut , flasin nga klubet dhe nga FFK-ja

Në sportin e Kosovës, një prej temave më të diskutuara të ditëve të fundit është fuzioni i KEK-ut dhe Vëllanzimit, me idenë që të “shpëtohet” Vëllazni ...
Drita beson në fitore kundër Malmos

Drita beson në fitore kundër Malmos

Të martën mbrëma, Drita do ta zhvillojë ndeshjen e parë në kuadër të raundit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve kundër Malmos. Skuadrat d ...
1 384 385 386 387 388 402 3860 / 4012 POSTS