Category: SPORT

1 353 354 355 356 357 402 3550 / 4012 POSTS
10 vjetori i Klubit të Shigjetarisë

10 vjetori i Klubit të Shigjetarisë

Në qytetin e Suharekës, sot është mbajtur një aktivitet sportiv me rastin e 10 vjetorit të Klubit të Shigjetarisë, ku pjesmarrës ishte edhe Kryetari i ...
Ozil: Kur fitojmë më cilësojnë gjerman, kur humbasim më thonë emigrant

Ozil: Kur fitojmë më cilësojnë gjerman, kur humbasim më thonë emigrant

Mesut Ozil përmes një njoftimi në Instagram ka bërë të ditur se ka vendosur të largohet nga Kombëtarja e Gjermanisë. Mesfushori i Arsenalit që ësht ...
Caktohet stadiumi që do të mirëpres finalen e Superkupës së Spanjës

Caktohet stadiumi që do të mirëpres finalen e Superkupës së Spanjës

Është caktuar stadiumi që do të mirëpres finalen e Superkupës së Spanjës. Ndeshja e Superkupës së Spanjë mes Barcelonës dhe Sevillas do të zhvilloh ...
E papritur: Isco mund të përfundojë në Premierligë

E papritur: Isco mund të përfundojë në Premierligë

Isco kërkohet me ngulm nga Maurizio Sarri. Isco ende nuk e ka të sigurtë qëndrimin te Real Madridi. Sipas “Diario Gol”, mesfushori ka kërkuar ga ...
PSG nuk ngopet, Tuchel paralajmëron edhe dy transferime

PSG nuk ngopet, Tuchel paralajmëron edhe dy transferime

Thomas Tuchel ka paralajmëruar edhe dy transferime nga ana e PSG-së. Ai kërkon një mbrojtës anësor dhe një mesfushor, përcjellë “Lajmi.net”. “Në ...
Rekordmeni i Kupës së Botës pensionohet nga futbolli

Rekordmeni i Kupës së Botës pensionohet nga futbolli

Rafa Markez u bë ndër të paktët futbollistë që kanë marrë pjesë në 5 Kupa Bote. Ai është 39 vjeç dhe karriera e tij ka qenë e mbushur me sukese dhe ...
Dështoi në Botëror, por Giroud pritet të transferohet te super-skuadra e La Ligas

Dështoi në Botëror, por Giroud pritet të transferohet te super-skuadra e La Ligas

Giroud do të largohet nga Chelsea. Olivier Giroud është vënë në shënjestrën e Atletico Madrid. Sipas Sky Sports, drejtuesit e klubit madrilen ka ...
Llullaku gol dhe festë me ”shqiponjë”, fiton sfidën me Qakën (Video)

Llullaku gol dhe festë me ”shqiponjë”, fiton sfidën me Qakën (Video)

Azdren Llullaku është rikthyer edhe njëherë në Rumani, aty ku edhe ka kaluar periudhën më të mirë të karrierës së tij futbollistike. Sulmuesi i kom ...
Mediet në Spanjë zbulojnë lojtarin që do të marr fanellën me numër 7 te Real Madrid

Mediet në Spanjë zbulojnë lojtarin që do të marr fanellën me numër 7 te Real Madrid

Me largimin e Cristiano Ronaldos në drejtim të Juventusit numri 7 në fanellën e Real Madridit ka mbetur i lirë. Kjo ka bërë që mediet në Spanjë kët ...
Kur bëhen bashkë dy shqipe Kosove, Xherdani Shaqiri dhe Gashi /FOTO

Kur bëhen bashkë dy shqipe Kosove, Xherdani Shaqiri dhe Gashi /FOTO

Reperi kosovar me famë botërore, Gashi për herë të parë do të zbresë për të performuar në Kosovë më 11 gusht. Megjithatë, kjo nuk është e tëra. Ai ...
1 353 354 355 356 357 402 3550 / 4012 POSTS