Category: SPORT

1 352 353 354 355 356 389 3540 / 3889 POSTS
Modriç dhe Rakitiç shkëmbejnë fanellat, në to kanë shkruar diçka unike

Modriç dhe Rakitiç shkëmbejnë fanellat, në to kanë shkruar diçka unike

Kraocia zhvilloi një Botëror që do të mbahem mend gjatë në mendjet e të gjithë kroatëve dhe futbolldashësve. Megjithëse humbën në finale ndaj Franc ...
Al Jazeera i bën portretin kosovares që udhëheq me baletin në Kosovë

Al Jazeera i bën portretin kosovares që udhëheq me baletin në Kosovë

Televizioni Al Jazeera i ka kushtuar një artikull udhëheqëses së Baletit Kombëtar të Kosovës, Teuta Krasniqit. Në të përshkruhet lufta e Kosovës, pr ...
Jo vetëm Luana, në bastore mbrëmë fitoi edhe aktori kosovar

Jo vetëm Luana, në bastore mbrëmë fitoi edhe aktori kosovar

Ndeshja Francë-Kroaci e përmbylli Kampionatin Botëror "Russia 2018". Franca u bë kampion i botës, ndërsa shumë qytetarë kanë hedhur baste rreth kës ...
Befason Mbappe: Po, ky është ekipi im për sezonin e ri

Befason Mbappe: Po, ky është ekipi im për sezonin e ri

"Unë do të qëndrojë 100% te PSG edhe për edicionin e ardhshëm", deklaroi Mbappe. Kylian Mbappe ka konfirmuar se do të qëndrojë te PSG. Francezi ...
Momenti që nuk patë gjatë ceremonisë në Moskë, gruaja pas Putinit vjedh medaljen dhe e fut në xhep

Momenti që nuk patë gjatë ceremonisë në Moskë, gruaja pas Putinit vjedh medaljen dhe e fut në xhep

Në kohën kur të gjithë ishin mes emocioneve të forta teksa ndiqnin kurorëzimin e kampionëve të botës në Rusi, jo të gjithë ishin të vëmendshëm të sh ...
Dita më e lumtur e jetës, shikoni sa para fitoi shqiptari në bastore pas triumfit të Francës dje

Dita më e lumtur e jetës, shikoni sa para fitoi shqiptari në bastore pas triumfit të Francës dje

Me përmbylljen e finales së Botërorit 2018 në Rusi, në rrjetet sociale në Shqipëri kanë nisur të publikohen fotot e një sërë komentesh në lidhje me nd ...
Puthja e ngrohtë Macronit për Kolindën, ajo ia kthen me ledhatim

Puthja e ngrohtë Macronit për Kolindën, ajo ia kthen me ledhatim

Presidentja kroate Kolinda Kitarovic është bërë protagoniste e Kampionatit Botëror në Rusi për përkrahjen që i ka dhënë futbollistëve kroat, por edhe ...
Modric me lot në sy: Të trishtuar, por në fund krenarë

Modric me lot në sy: Të trishtuar, por në fund krenarë

Lojtari më i mirë i këtij Botërori, si dhe më i miri për kroatët, Luka Modric, është shprehur i zhgënjyer pas ndeshjes, por në fund del krenar nga kjo ...
Zyrtare: Sampaoli nuk është më trajner i Argjentinës

Zyrtare: Sampaoli nuk është më trajner i Argjentinës

Federata e Futbollit e Argjentinës dhe trajneri Jorge Sampaoli kanë arritur marrëveshje për t’i dhënë fund ciklit të kilianit në krye të ekipit kombët ...
Franca e sundon botën, por ‘Urime Afrikë!’

Franca e sundon botën, por ‘Urime Afrikë!’

Franca e fitoi Kupën e Botës 2018 në Rusi pasi e mposhti Kroacinë në finale, duke e siguruar titullin e dytë pas atij në shtëpinë e vet më 1998. ...
1 352 353 354 355 356 389 3540 / 3889 POSTS