Category: SPORT

1 2 3 4 5 306 30 / 3054 POSTS
Deklarata spektakolare e Vojvodës: “10 sekonda me të hupë përqëndrimi, e han përmas”

Deklarata spektakolare e Vojvodës: “10 sekonda me të hupë përqëndrimi, e han përmas”

Mergim Vojvoda, që shkëlqeu sot në ndeshjen kundër Danimarkës, tha se me këtë ndeshje iu kanë dëshmuar botës se Kosova mund t’ia vështirojë punën edhe ...
Trajneri i Danimarkës i bie pishman, thotë se ka mbetur i impresionuar me atë që ndodhi në “Fadil Vokrri”

Trajneri i Danimarkës i bie pishman, thotë se ka mbetur i impresionuar me atë që ndodhi në “Fadil Vokrri”

Age Hareide, trajneri i Danimarkës, tha para ndeshjes se për ta, ky takim miqësor, është si një stërvitje para përballjes me Zvicrën, por ishte e kund ...
Shënuesi i golit: U zhgënjyem sepse mund ta mposhtnim Danimarkën

Shënuesi i golit: U zhgënjyem sepse mund ta mposhtnim Danimarkën

Lojatari i kombëtarës së Kosovës që shënoi golin e parë, Amir Rrahmani, ka folur pas ndeshjes me Danimarkën, shkruan Gazeta Express. “Paraqitja ka ...
Ujkani deklarohet për golin e pësuar në fund të ndeshjes

Ujkani deklarohet për golin e pësuar në fund të ndeshjes

Samir Ujkani ka thënë se një moment habie në fund të takimit, i kushtoi Kosovës me gol, që në fund barazoi 2-2 me Danimarkën në stadiumin “Fadil Vokrr ...
Eriksen: “Do t’i them Anglisë që Kosova është shumë e fortë”

Eriksen: “Do t’i them Anglisë që Kosova është shumë e fortë”

Christian Eriksen, mesfushori i Tottenham, që gjeti golin për 1-1 në stadiumin “Fadil Vokrri”, aty ku Danimarka barazoi 2-2 me Kosovën, pati vetëm fja ...
Dënohen me 17 vite burg, transmetonin lojë futbolli në mënyrë ilegale

Dënohen me 17 vite burg, transmetonin lojë futbolli në mënyrë ilegale

Tre burra janë dënuar me burg pasi ishin shpallur fajtor për transmetim të lojëve futbollistike të Premier League nëpërmjet shërbimeve ilegale të tran ...
Kosova mbetet e pamposhtur

Kosova mbetet e pamposhtur

Kosova e ka barazuar 2-2 me Danimarkën 2-1 midis stadiumit “Fadil Vokri”. Nuk ishte aspak rastësi ajo ecuri prej 10 ndeshjeve pa humbje. Nuk ishte ...
Kosova i shet 13 mijë bileta në miqësore, Shqipëria vetëm 9 mijë në kualifikuese

Kosova i shet 13 mijë bileta në miqësore, Shqipëria vetëm 9 mijë në kualifikuese

Kombëtarja e Shqipërisë do të nisë fushatën eliminatore për “Euro2020” kundër ekipit të Turqisë. Skuadra shqiptare do të kërkojë të ripërsërisë veten ...
Pranvera dhe fillimi i verës do të jenë ‘ëndërr’ për tifozët e boksit

Pranvera dhe fillimi i verës do të jenë ‘ëndërr’ për tifozët e boksit

Stina e pranverës dhe fillimi i verës do të jenë fantastike për adhuruesit e boksit. Në këtë periudhë kohore, do të ketë shumë duele interesante në b ...
Kosovë – Danimarkë: Statistikat e kombëtareve në pesë ndeshjet e fundit

Kosovë – Danimarkë: Statistikat e kombëtareve në pesë ndeshjet e fundit

Sot, në Prishtinë, në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, kombëtarja e Kosovës do të luaj miqësoren kundër kombëtares së Danimarkës. Kjo ndeshje do të jetë një ...
1 2 3 4 5 306 30 / 3054 POSTS