Category: SPORT

1 2 3 4 439 20 / 4384 POSTS
Sulmohen tifozët kosovarë në Çeki

Sulmohen tifozët kosovarë në Çeki

Disa tifozë kosovarë janë sulmuar në Çeki nga një grup të tifozëve çekë me maska. Siç raporton Gazeta Express, një grup me tifozë çekë dhe serbë pr ...
Tifozët çekë brohorasin para hotelit të Kombëtares “Kosova është Serbi”, reagon policia

Tifozët çekë brohorasin para hotelit të Kombëtares “Kosova është Serbi”, reagon policia

“Kosova është Serbi”, kështu kanë brohoritur tifozët çekë para hotelit ku po qëndron Kombëtarja e Kosovës, para ndeshjes me Çekinë për Euro 2020. A ...
Hoteli ku po qëndrojnë futbollistët e Kosovës mbushet me tifozë

Hoteli ku po qëndrojnë futbollistët e Kosovës mbushet me tifozë

Kanë mbetur edhe pak orë deri te fillimi i ndeshjes së shumëpritur në ‘Doosan Arena’. Çekia dhe Kosova do të zhvillojnë ndeshjen që po konsiderohet ...
Pas një debati të madh, konfirmohet data dhe ora e El Clasicos të parë të sezonit

Pas një debati të madh, konfirmohet data dhe ora e El Clasicos të parë të sezonit

Data, ora dhe vendi ku do të zhvillohet përballja e parë e sezonit 2019/20 mes Barcelonës dhe Real Madridit kishte ngjallur një debat të madh në botën ...
Nisin hetimet për shitjen e biletave për ndeshjen Kosovë – Angli

Nisin hetimet për shitjen e biletave për ndeshjen Kosovë – Angli

Prokuroria e Shtetit ka autorizuar njësitet përkatëse të Policisë së Kosovës për t’i verifikuar dyshimet lidhur me shitjen e biletave të ndeshjes Koso ...
Zyrtare: Muriqi mungon ndaj Çekisë dhe Anglisë, shkaku i lëndimit

Zyrtare: Muriqi mungon ndaj Çekisë dhe Anglisë, shkaku i lëndimit

Vedat Muriqi nuk ia ka dalë të riaftësohet nga lëndimi dhe si pasojë do të mungojnë në dy ndeshjen vendimtare të Kosovës kundër Republikës së Çekisë t ...
Sot dalin në shitje biletat për Kosovë-Angli, vetëm 5% prej kërkuesve mund të sigurojë biletë

Sot dalin në shitje biletat për Kosovë-Angli, vetëm 5% prej kërkuesve mund të sigurojë biletë

Biletat për ndeshjen përfundimtare të Kosovës kundër Anglisë në fushatën e saj të parë kualifikuese për Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm, do ...
Capello i vë në dyshim aftësitë e Ronaldos: Ka 3 vjet që s’e ka dribluar askënd

Capello i vë në dyshim aftësitë e Ronaldos: Ka 3 vjet që s’e ka dribluar askënd

Trajneri i famshëm italian, Fabio Capello, i ka vënë në dyshim aftësitë e sulmuesit të Juventusit, Cristiano Ronaldo, duke pretenduar se portugezi nuk ...
Xhaka buzë kalimit te gjiganti italian, kërkon shtëpi në Milano

Xhaka buzë kalimit te gjiganti italian, kërkon shtëpi në Milano

Granit Xhaka është në kërkim të një shtëpie në qytetin italian, Milano, duke i rritur dukshëm mundësitë për t’iu bashkuar Milanit gjatë afatit kalimta ...
Ronaldo zemërohet me Sarrin, sepse e zëvendësoi me Dybalan

Ronaldo zemërohet me Sarrin, sepse e zëvendësoi me Dybalan

Cristiano Ronaldo u duk shumë i palumtur me vendimin e trajnerit Maurizio Sarri për ta larguar nga loja rreth 10 minutat para përfundimit të ndeshjes, ...
1 2 3 4 439 20 / 4384 POSTS