Category: SPORT

1 2 3 4 306 20 / 3054 POSTS
Tifozët shpërthejnë kundër Zhegrovës: As n’termin s’të kisha lënë me lu!

Tifozët shpërthejnë kundër Zhegrovës: As n’termin s’të kisha lënë me lu!

Tifozët e kanë vërshuar me komente Edon Zhegrovën në Instagram Pas brazimit 2-2 në “Fadil Vokrri” me Danimarkën, Zhegrova postoi një foto dhe shkro ...
Kapiteni i Kosovës i kundërpërgjigjet trajnerit të Danimarkës: Mos u nisni për stërvitje!

Kapiteni i Kosovës i kundërpërgjigjet trajnerit të Danimarkës: Mos u nisni për stërvitje!

Kapiteni i Kosovës, Herolind Shala, i është kundërpërgjigjur trajnerit të Danimarkës, Age Hareide, për deklaratën e tij se ndeshjen me Kosovën e lloga ...
Eriksen: “Mendova se do të fitonim me lehtësi, por u desh të luanim për barazim kundër një vendi të vogël”

Eriksen: “Mendova se do të fitonim me lehtësi, por u desh të luanim për barazim kundër një vendi të vogël”

Christian Eriksen është befasuar nga paraqitja e Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri”, që për pak e mposhti skuadrën e 10 në renditjen e FIFA-s. “Da ...
Kundër Danimarkës u këndua himni i Kosovës

Kundër Danimarkës u këndua himni i Kosovës

Himni Kombëtar i Kosovës nuk ka tekst prej që është shpallur pavarësisë. Por sonte, Dardanët e ndërruan këtë dhe e kënduan himnin.   Projekti i ri ...
Shala: Të zhgënjyer me rezultatin, të lumtur me paraqitjen

Shala: Të zhgënjyer me rezultatin, të lumtur me paraqitjen

Herolind Shala, mesfushori i Kosovës, ka mbetur i kënaqur me paraqitjen e Kosovës, por jo edhe me rezultatin – edhe pse thotë se nuk ishte aspak i rën ...
“Kosova na shënoi gola sa pranuam gjithë vitin e kaluar”

“Kosova na shënoi gola sa pranuam gjithë vitin e kaluar”

Danimarka erdhi për t’u stërvitur në Kosovë, por ndeshja miqësore doli të jetë një stërvitje mjaftë e vështirë për ta sepse në stadiumin “Fadil Vokrri ...
“Të qëndrojmë me këmbë në tokë”

“Të qëndrojmë me këmbë në tokë”

Bernard Challandes, trajneri i Kosovës, është shprehur shumë i lumtur për paraqitjen fantastike të Kosovës, pavarësisht golit që pranuan në fund të nd ...
Mediat daneze: Na shpëtuan minutat shtesë

Mediat daneze: Na shpëtuan minutat shtesë

Mediat daneze kanë raportuar për lojën e kombëtares së tyre kundër kombëtares tonë. “Kosova ka qenë në epërsi gjatë lojës, por Pierre Emile HojBjer ...
“Bëmë paraqitje fantastike, jemi të dëshpëruar”

“Bëmë paraqitje fantastike, jemi të dëshpëruar”

Arbër Zeneli, anësori i Kosovës, në njërën anën është shprehur i lumtur për paraqitjen në stadiumin “Fadil Vokrri” kundër Danimarkës, por në anën tjet ...
Challandes, i lumtur dhe i dëshpëruar

Challandes, i lumtur dhe i dëshpëruar

Bernard Challandes, trajneri i Kosovës, është deklaruar pas barazimit 2-2 me Danimarkën në stadiumin “Fadil Vokrri”. “Jam shume i kënaqur me perfor ...
1 2 3 4 306 20 / 3054 POSTS