Category: SPORT

1 2 3 311 10 / 3104 POSTS
Juventus me transferim 70 milionësh në verë

Juventus me transferim 70 milionësh në verë

Juventus do të ketë shumë punë në afatin kalimtar veror. Juventus është duke i ndjekur disa lojtarë nga afër, gjersa do të tentojë t’i realizojë disa ...
Edon Zhegrova me deklaratë të papritur pas ndeshjes

Edon Zhegrova me deklaratë të papritur pas ndeshjes

Edon Zhegrova është deklaruar pas barazimit me Bullgarinë në kualifikimet për EURO 2020. Kosova barazoi 1 me 1 me Bullgarinë, në ndeshjen e parë për ...
Tifozi bullgar provokon me tre gishtërinj derisa po “përkëdhelej” nga Dardanët, kryetari i Plisave reagon ashpër

Tifozi bullgar provokon me tre gishtërinj derisa po “përkëdhelej” nga Dardanët, kryetari i Plisave reagon ashpër

Dje në Prishtinë për sfidën kualifikuese të “Euro 2020”, Kosovë-Bullgari, ishin të pranishëm disa tifozë bullgarë. Mikpritja nga tifozët e Kosovës is ...
Kosova tani është e para në botë për këtë gjë

Kosova tani është e para në botë për këtë gjë

Kosova mbrëmë e filloi më këmbë të mbarë rrugëtimin në Kampionatin Evropian. Përfaqësuesja e Kosovës barazoi 1 me 1 ndaj Bullgarisë, e që ishte pika ...
Balaj pas fitores: E kishim të vështirë, nuk jam i kënaqur me vetën

Balaj pas fitores: E kishim të vështirë, nuk jam i kënaqur me vetën

Kombëtarja e Shqipërisë i është kthyer rrugës së fitoreve, duke triumfuar në udhëtimin në Andorrë. ‘Kuq e zinjtë’ që në këtë takim u udhëhoqën ng ...
Hubchev i lumtur me barazimin: Secila pikë është e rëndësishme

Hubchev i lumtur me barazimin: Secila pikë është e rëndësishme

Bullgaria duket si  është gëzuar shumë barazimit me Kosovën, edhe pse para ndeshjes flisnin për tri pikët. Kombëtarja bullgare udhëtoi në ‘Fadil ...
Të gjithë po pyesin pse? Rashica tregon arsyen e rrëshqitjeve

Të gjithë po pyesin pse? Rashica tregon arsyen e rrëshqitjeve

Milot Rashica pati një problem shumë të ‘çuditshëm’ në ndeshjen kundër Bullgarisë. Kombëtarja e Kosovës luajti me rezultatin 1:1, në ndeshjen e p ...
Vedat Muriqi flet pas ndeshjes: Shkojmë në Mal të Zi për rikuperuar pikët e humbura

Vedat Muriqi flet pas ndeshjes: Shkojmë në Mal të Zi për rikuperuar pikët e humbura

Kosova ka luajtur baras në ndeshjen e parë drejt kampionatit evropian 2020. Ndeshja mes dardanëve dhe kombëtares së Bullgarisë përfundoi me shifr ...
Veseli pas përfundimit të ndeshjes Kosovë-Bullgari: Krenarë dhe plot besim

Veseli pas përfundimit të ndeshjes Kosovë-Bullgari: Krenarë dhe plot besim

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka falënderuar lojtarët e kombëtares së Kosovës, për lojën që zhvilluan kundër Bullgarisë. Me rezultat ...
Boksieri e puth gazetaren në buzë gjatë intervistës

Boksieri e puth gazetaren në buzë gjatë intervistës

Boksieri i kategorisë së peshave të rënda, Kubrat Pulev, është kritikuar në rrjetet sociale për puthjen me forcë të një gazetareje gjatë intervistës p ...
1 2 3 311 10 / 3104 POSTS