Category: RAJONI & BOTA

1 741 742 743 744 745 747 7430 / 7461 POSTS
Arta Marku kalon vettingun!

Arta Marku kalon vettingun!

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë vendimin për kryeprokuroren e përkohshme Arta Marku. Drejtuesja e organit të akuzës e ka kaluar me su ...
Serbia u “përkulet” shteteve që nuk e kanë njohur Kosovën

Serbia u “përkulet” shteteve që nuk e kanë njohur Kosovën

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daciq, ka falënderuar ministrin e Punëve të Jashtme të Ukrainës, Pavlo Klimkin, për pozicionin parimor të Ukrainës për ...
Gjashtë orë rrugë për provimin e pranimit në universitet

Gjashtë orë rrugë për provimin e pranimit në universitet

Luftimet në qytetin port të Hodeidah në Jemen ka detyruar rreth 2.000 nxënës të shkollave të mesme të ikin në kryeqytet, për t’iu nënshtruar provimeve ...
Trump sulmon sërish demokratët e opozitës

Trump sulmon sërish demokratët e opozitës

Katër muaj nga mbatja e zgjedhjeve të Kongresit amerikan, Presidenti Donald Trump sulmoi sërisht të martën demokratët e opozitës. Ai i akuzoi ata për ...
Ekipi i ngujuar në shpellë në Tajlandë merr ndihmën e parë mjekësore dhe ushqim

Ekipi i ngujuar në shpellë në Tajlandë merr ndihmën e parë mjekësore dhe ushqim

12 djemtë dhe trajneri i tyre i futbollit të cilët kanë mbetur të ngujuar në një shpellë në Tajlandë kanë marrë ndihmën mjekësore të parë dhe ushqim p ...
Të paktën 2200 fëmijë të vrarë në luftën e Jemenit

Të paktën 2200 fëmijë të vrarë në luftën e Jemenit

Drejtoresha ekzekutive e UNICEF-it, Henrietta Fore tha se të paktën 2.200 fëmijë janë vrarë dhe 3.400 janë plagosur në Jemen gjatë tre viteve të fundi ...
Procesi i stërzgjatur gjyqësor për dhunën në Kuvend [Video]

Procesi i stërzgjatur gjyqësor për dhunën në Kuvend [Video]

Gjykimi për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë, më 27 prill të vitit të kaluar, që ndodhën pas protestave kundër zgjedhjeve së kryetarit shq ...
Izraeli falënderohet nga Serbia për mosnjohje të Kosovës

Izraeli falënderohet nga Serbia për mosnjohje të Kosovës

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjyriuq është takuar sot me drejtorin e përgjithshëm të Ministrisë së Punëve ...
Parlamenti Evropian miraton krijimin e Fondit Evropian të Mbrojtjes

Parlamenti Evropian miraton krijimin e Fondit Evropian të Mbrojtjes

Parlamenti Europian miratoi sot krijimin e një Fondi Europian të Mbrojtjes duke filluar nga viti 2019 për të zhvilluar kapacitetet ushtarake të shtete ...
Austria e gatshme të mbrojë kufijtë nga emigrantët

Austria e gatshme të mbrojë kufijtë nga emigrantët

Austria thotë se është e gatshme të zbatojë masa të caktuara mbrojtëse në kufijtë e saj, nëse Gjermania miraton kontrolle më të rrepta për emigracioni ...
1 741 742 743 744 745 747 7430 / 7461 POSTS