Category: RAJONI & BOTA

1 740 741 742 743 744 747 7420 / 7464 POSTS
Tërmetet nuk kanë mbaruar ende! Sizmiologu paralajmëron shqiptarët

Tërmetet nuk kanë mbaruar ende! Sizmiologu paralajmëron shqiptarët

Padyshim që tërmeti që goditi vendin tonë u ndje në disa qytete të vendit, ku lëkundjet ishin më të mëdha në Tiranë dhe Durrës. Por nëse mendoni ...
Momenti tmerrues kur avioni rrezikon të përplaset përr shkak erërave të forta

Momenti tmerrues kur avioni rrezikon të përplaset përr shkak erërave të forta

Ky është momenti rrëqethës kur një aeroplan pasagjerësh i tipit Airbus A380, mezi arrin të ulet në pistë të aeroportit gjerman për shkak të erërave të ...
Ndodh edhe kjo: Gruaja 92 vjeçare e vret djalin e saj

Ndodh edhe kjo: Gruaja 92 vjeçare e vret djalin e saj

Një grua amerikane, 92 vjeçare ka vrarë djalin e saj 72 vjeçar, pasi ka kundërshtuar që të dërgohet në shtëpi të përkujdesit, ka thënë policia. A ...
Moderatori shqiptar tregon tmerrin! Tërmeti e kap në ashensor

Moderatori shqiptar tregon tmerrin! Tërmeti e kap në ashensor

Moderatori shqiptar Turjan Hyska ka treguar momentet e tmerrit që ka përjetuar ndërkohë që ka rënë tërmet. Ai ka qenë në ashensor në momentet kur ...
Tërmeti dëmton godinën e kuvendit shqiptar, deputetët dalin menjëherë në rrugë!

Tërmeti dëmton godinën e kuvendit shqiptar, deputetët dalin menjëherë në rrugë!

Tërmeti që ka goditur këtë mesditë Shqipërinë ka qenë aq I fortë saqë ka sjellë panik në Tiranë. Të shumtë kanë qenë ata që kanë dalë duke vrapua ...
Tërmeti me epiqendër Tiranën është ndier në gjithë rajonin [Foto]

Tërmeti me epiqendër Tiranën është ndier në gjithë rajonin [Foto]

Një tërmet i fuqishëm 5.6 ballë ka rënë në Tiranë në ora 11:00. Dridhjet janë ndier edhe në rrethinë. Sipas Qendrës Botërore për Matjen e Tërmeteve dr ...
Gjyqtarja polake kundërshton ligjin e pensionimit

Gjyqtarja polake kundërshton ligjin e pensionimit

Udhëheqësja e Gjykatës Supreme në Poloni është parë në punë më 4 korrik, duke kundërshtuar ligjin kontravers, i cili ka ulur moshën e daljes në pensio ...
Djali i liderit të IS-it është vrarë në Siri

Djali i liderit të IS-it është vrarë në Siri

Djali i Abu Bakr al-Baghdadit, liderit të grupit ekstremist, Shtetit Islamik (IS), është vrarë në një betejë në provincën siriane, Homs, ka njoftuar a ...
Më shumë se 1400 refugjatë të mbytur në Mesdhe

Më shumë se 1400 refugjatë të mbytur në Mesdhe

Ndërsa Evropa diskuton me forcë për trajtimin e emigrantëve, në Mesdhe ndodh një tragjedi pas tjetrës. Trafikantët vazhdojnë biznesin e tyre. Në ...
Tërmet i fuqishëm në Shqipëri! Tirana shkundet nga 5.2 ballë

Tërmet i fuqishëm në Shqipëri! Tirana shkundet nga 5.2 ballë

Një tërmet I fuqishëm ka rënë këtë të mërkurë në mesditë dhe forca e lëkundjeve ka qenë si rrallëherë mjaft e madhe. Sipas të dhënave të publik ...
1 740 741 742 743 744 747 7420 / 7464 POSTS