Category: RAJONI & BOTA

1 733 734 735 736 7350 / 7353 POSTS
Trump sulmon ashpër NATO-n

Trump sulmon ashpër NATO-n

Tensionet mes SHBA-së dhe vendeve anëtare të NATO-s vazhdojnë të rriten. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka kritiku ...
Konfirmohet vetëvrasja? Në armën MP5 gjendet shenjat e gishtërinjve të Shkëlzen Qordjas

Konfirmohet vetëvrasja? Në armën MP5 gjendet shenjat e gishtërinjve të Shkëlzen Qordjas

Në banesën e familjes Qordja në Qytetin Studenti vijojnë të jenë të hapura dyert e mortit, ndërkohë që mbeten enigmatike arsyet që e çuan djalin e tyr ...
Vritet në ditën e lindjes 3 vjeçarja, ky ëshë njeriu që e shkaktoi tragjedinë

Vritet në ditën e lindjes 3 vjeçarja, ky ëshë njeriu që e shkaktoi tragjedinë

Humb jetën në spital vajza tre vjecare, e cila ishte duke festuar ditëlindjen, kur një 30 vjecar, hyri dhe sulmoi me thikë ate dhe disa të ftuar të tj ...
Video-dëshmi tronditëse: Millosheviqi është gjallë

Video-dëshmi tronditëse: Millosheviqi është gjallë

Dyshimi se diktatori Milosheviq pas “vdekjes” ende është gjallë dita ditës shtohet. Sidomos pas asaj se në trupin e tij u gjet një drogë që shkakton n ...
Gruaja sheh fotografinë e ditëlindjes, tmerrohet nga ajo që zbulon [Foto]

Gruaja sheh fotografinë e ditëlindjes, tmerrohet nga ajo që zbulon [Foto]

Një familje që pretendon se ka ndarë shtëpinë e tyre me një fantazmë, ka mbetur "e tronditur" pas kapjes së saj në kamera. Sally Watts tha se ajo ...
Serbia po vdes [Foto]

Serbia po vdes [Foto]

Përveç Novi Sadit, komunat me popullsi shumicë shqiptare dhe ato boshnjake të vetmet kanë shtim natyror pozitiv në Serbi. Bujanoci e Presheva prijnë m ...
Ngjarja e rëndë që fshihet pas kësaj fotografie

Ngjarja e rëndë që fshihet pas kësaj fotografie

Një i ri u fotografua duke qeshur dhe me gjak në fytyrë, vetëm pak kohë pasi u arrestua për vrasjen me thikë të nënës së tij. 22-vjeçari Justin J ...
Zbulohen 3 libra me helm në bibliotekën daneze

Zbulohen 3 libra me helm në bibliotekën daneze

E mbani mend “Emrin e trëndafilit”? Të gjithë njerëzit që lexonin volumin e humbur të Aristotelit vdisnin për shkak se faqet ishin të lyera me arsenik ...
Sipas “Blicit”, Putini e Trumpi kanë rastin ta zgjidhin çështjen e Kosovës për një minutë?

Sipas “Blicit”, Putini e Trumpi kanë rastin ta zgjidhin çështjen e Kosovës për një minutë?

Beograd 3 korrik - Trumpi e Putini kanë rastin ta zgjidhin çështjen e Kosovës në takimin e tyre në Helsinki, shkruan sot e përditshmja e Beogradit, “B ...
Serbi sulmon gruan e tij në gjendje të dehur

Serbi sulmon gruan e tij në gjendje të dehur

Një burrë është arrestuar nga policia pasi ka sulmuar fizikisht gruan e tij në gjendje të dehur, rasti ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Rahovec. ...
1 733 734 735 736 7350 / 7353 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19