Category: RAJONI & BOTA

1 726 727 728 729 730 7280 / 7293 POSTS
Flamujt amerikanë ulen në gjysmështizë, për gazetarët e vrarë javën e kaluar

Flamujt amerikanë ulen në gjysmështizë, për gazetarët e vrarë javën e kaluar

Presidenti amerikan, Donald Trump ka urdhëruar uljen e flamujve të Shteteve të Bashkuara në gjysmë-shtizë, në shenjë nderimi për pesë gazetarët e vrar ...
Ambasadori britanik i dha lamtumirën Maqedonisë – në anglisht, maqedonisht dhe shqip

Ambasadori britanik i dha lamtumirën Maqedonisë – në anglisht, maqedonisht dhe shqip

Ambasadori i Mbretësisë së Bashkuar në Maqedoni, Charles Garrett, përmes një postimi në Fejsbuk, ka njoftuar se nesër i përfundon mandati si ambasador ...
Nesër përballet me vettingun, gjyqtarja e Tiranës ka 8- fishuar pasurinë

Nesër përballet me vettingun, gjyqtarja e Tiranës ka 8- fishuar pasurinë

Kurba e ndryshimit të pasurisë së gjyqtares së Gjykatës së Tiranës, Alma Brati, e cila do të përballet të mërkurën me Komisionin e Pavarur të Kualifik ...
Italia mbyll Wikipedian në shenjë proteste

Italia mbyll Wikipedian në shenjë proteste

Wikipedia në Itali ka bllokuar lexuesit nga faqja e saj, në shenjë proteste për një ligj të Bashkimit Evropian rreth të drejtave të autorit në interne ...
Vogëlushja nga Turqia dyshohet se ka vdekur nga uria

Vogëlushja nga Turqia dyshohet se ka vdekur nga uria

Leyla Aydemir ishte një vajzë 4-vjeçare që është raportuar e humbur nga 15 qershori në provinccën Agri në Turqi. Ndërsa më 2 korrik ajo është gje ...
Akuza spektakolare e Iranit: Izraeli po na vjedh retë nga qielli

Akuza spektakolare e Iranit: Izraeli po na vjedh retë nga qielli

Një gjeneral iranian ka pretenduar që Izraeli po ua vjedh retë nga qielli Iranit në mënyrë që të shkaktojë thatësirë dhe krizë në Republikën Islamike, ...
Basha: Mafia shqiptare dhe narkoshteti i Ramës duhet të ndjejnë presionin e Italisë

Basha: Mafia shqiptare dhe narkoshteti i Ramës duhet të ndjejnë presionin e Italisë

Pas videos së ministrit të Brendshëm, Italian Mateo Salvini, i cili i shpalli luftë mafias, reagoi edhe kreu i opozitës shqiptare Lulzim Basha. S ...
Irani dhe fuqitë botërore diskutojnë këtë javë për paktin bërthamor

Irani dhe fuqitë botërore diskutojnë këtë javë për paktin bërthamor

Ministri i Jashtëm i Iranit, Mohammad Javad Zarif dhe ministrat e pesë fuqive tjera botërore që janë pjesë e paktit bërthamor të vitit 2015, do të tak ...
Putin dhe Trump mund të takohen pa ndihmësit e tyre

Putin dhe Trump mund të takohen pa ndihmësit e tyre

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, ka thënë se presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij amerikan, Donald Trump mund të takohen privatisht ...
Pasojat e ngrohjes globale, zhduk një fshat që furnizon me ujë Manchesterin

Pasojat e ngrohjes globale, zhduk një fshat që furnizon me ujë Manchesterin

Një fshat i zhytur nën rezerva të mëdha uji është duke iu harxhuar ngadalë pasi ngrohja globale ka prekur vendbanimin e Cumbrias. Mardale Green, ...
1 726 727 728 729 730 7280 / 7293 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19