Category: RAJONI & BOTA

1 694 695 696 697 698 743 6960 / 7430 POSTS
Britania me avion të ri luftarak

Britania me avion të ri luftarak

Kryeministrja britanike, Theresa May njoftoi sot prodhimin e një avioni të ri luftarak, në kuadrin e një projekti mes britanikeve BAE dhe “Rolls-Royce ...
Akuzohet nëna për vrasjen e foshnjës me qumësht gjiri vdekjeprurës

Akuzohet nëna për vrasjen e foshnjës me qumësht gjiri vdekjeprurës

Një grua 30 vjeçe, e cila vuante nga dhimbjet e kokës është akuzuar për vrasjen e djalit të saj 11-javësh me një përzierje vdekjeprurëse të drogës në ...
I kërkonte e gjithë Evropa, shqiptarët kapen e dërgohen drejt Italisë

I kërkonte e gjithë Evropa, shqiptarët kapen e dërgohen drejt Italisë

Të kërkuar ndërkombëtarisht për një sërë veprash penale, këtë të hënë kanë rëndë në pranga dy shtetas shqiptarë. Mario Çela, 38 vjeç dhe Mariglen ...
Shqiptari nga Kosova sjell në Tiranë disa harta të rralla të Shqipërisë

Shqiptari nga Kosova sjell në Tiranë disa harta të rralla të Shqipërisë

Harta nuk ka se si të jetë e pafajshme, sepse prapa saj qëndron pushteti dhe influenca. Kuptimi i çdo hartë rikonfigurohet sipas këndvështrimit të çdo ...
Franca mbyll misionin e saj tregtar në Rusi

Franca mbyll misionin e saj tregtar në Rusi

Ambasada e Francës në Moskë tha se do të mbyllë misionin e saj tregtar në Rusi, për shkak të kushteve të përkeqësuara, të imponuara nga Qeveria ruse. ...
Trump mbledh mbi 88 milionë dollarë për fushatën për rizgjedhje

Trump mbledh mbi 88 milionë dollarë për fushatën për rizgjedhje

Fushata për rizgjedhjen e presidentit amerikan, Donald Trump, ka mbledhur mbi 88 milionë dollarë në 12 muajt e kaluar, bëri të ditur Komisioni Federal ...
Takimi Trump – Putin nëpërmjet fotografive

Takimi Trump – Putin nëpërmjet fotografive

Presidenti amerikan Donald Trump dhe ai rus Vladimir Putin janë takuar të hënën në Helsinki. Putin tha se nuk ndikoi në zgjedhjet në SHBA derisa ...
Plazhi shqiptar që po kërkohet nga pushuesit… gjithçka kushton lirë!

Plazhi shqiptar që po kërkohet nga pushuesit… gjithçka kushton lirë!

Një nga plazhet që po i le të kënaqur pushuesit është ai i Tales në Lezhë. Kjo për shkak se operatorët po aplikojnë çmime të arsyeshme. Kafen ...
Ish-kryeministri i Pakistanit e apelon dënimin me burgim

Ish-kryeministri i Pakistanit e apelon dënimin me burgim

Ish-kryeministri i burgosur i Pakistanit, Nawaz Sharif, e apeloi dënimin e tij me dhjetë vjet burgim, vetëm pak ditë pas rikthimit në këtë vend. ...
Politikanët serbë po tentojnë të manipulojnë me pakicat shqiptare në Serbi

Politikanët serbë po tentojnë të manipulojnë me pakicat shqiptare në Serbi

Disa politikanë nga jugu i Serbisë janë duke u përpjekur të manipulojnë me ndjenjat e pakicës shqiptare me qëllim të vendosjes së ‘balancës artificial ...
1 694 695 696 697 698 743 6960 / 7430 POSTS