Category: RAJONI & BOTA

1 691 692 693 694 695 702 6930 / 7015 POSTS
Një fakt interesat sesi tërmeti i djeshëm mund të shpëtojë shembjen e teatrit

Një fakt interesat sesi tërmeti i djeshëm mund të shpëtojë shembjen e teatrit

Një tërmet i fuqishëm tronditi dje Shqipërinë, ku u ndje mjaft i fortë edhe në Tiranë. Ndërtesa të shembura, çati shtëpish të rrëzuara, dhe deri ...
Kisha serbe nuk lejon vizitën e Papës në Serbi

Kisha serbe nuk lejon vizitën e Papës në Serbi

Kisha ortodokse serbe (KOS) me vite të tëra përsërit se për vizitën e Papës nuk “ka ardhur koha e duhur”. “Nëse pyetet KOS, dera e Serbisë për pa ...
Lufta ekonomike me Amerikën, Kina: Nuk “qëllojmë” të parët

Lufta ekonomike me Amerikën, Kina: Nuk “qëllojmë” të parët

Kina sqaroi sot nëpërmjet një deklarate publike, se nuk do të jetë ajo e para që do të vendosë implementojë tarifat ekstra ndaj mallrave amerikanë. ...
Plani trevjeçar i kinezëve për luftimin e ndotjes së ajrit

Plani trevjeçar i kinezëve për luftimin e ndotjes së ajrit

Qeveria kineze ka publikuar një plan veprimi trevjeçar për kontrollin e ndotjes së ajrit, duke përcaktuar afate kohore dhe një udhërrëfyes për përmirë ...
Kujdes me qeset plastike, deri në 15 milionë lekë gjobë

Kujdes me qeset plastike, deri në 15 milionë lekë gjobë

Dy muaj nga publikimi në fletoren zyrtare, ka hyrë në fuqi ligji kundër importimit, tregtimit dhe prodhimit të qeseve plastike. Por, ndërsa minis ...
Britani: Dy persona gjenden pa ndjenja të helmuar me agjent nervor

Britani: Dy persona gjenden pa ndjenja të helmuar me agjent nervor

Një burrë dhe një grua janë gjetur pa ndjenja në Wiltshire të Britanisë, të helmuar me agjentin nervor Novichok, i njejti me të cilin ishte helmuar ed ...
Rusia do të përkrahë kompromisin për Kosovën, thotë ministri serb

Rusia do të përkrahë kompromisin për Kosovën, thotë ministri serb

Rusia kurrë nuk do të pranojë që Kosova të jetë shtet i pavarur e as të bëhet anëtare e Organizatës së Kombeve të Bashkuara e do ta përkrahë çdo kompr ...
Gazrat me efekt serre kanë ndryshuar klimën edhe miliona vite më parë

Gazrat me efekt serre kanë ndryshuar klimën edhe miliona vite më parë

Gazërat me efekte serrë kanë qenë në origjinë të ndryshimit klimatik edhe në të kaluarën e Tokës, 66 milionë vite më parë, kur zvogëlimi i nivelit të ...
“Me sytë nga zoti”, tërmeti lë jashtë familjen me 5 anëtarë

“Me sytë nga zoti”, tërmeti lë jashtë familjen me 5 anëtarë

Tërmeti i fuqishëm që goditi vendin paraditen e sotme, ka shkaktuar më shumë dëme materiale në qarkun e Durrësit, ku edhe është regjistruar dhe epiqen ...
Prapë Muç Nano bën “provokacija”, dyshon në patriotizmin e Granit Xhakës

Prapë Muç Nano bën “provokacija”, dyshon në patriotizmin e Granit Xhakës

Analisti dhe autori i emisionit me titull kontravers “Provokacija” në ABC News, Mustafa Nano ka thënë se të gjitha qeniet në botë kanë patriotizëm në ...
1 691 692 693 694 695 702 6930 / 7015 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19