Category: RAJONI & BOTA

1 681 682 683 684 685 743 6830 / 7430 POSTS
Humb jetën një tjetër pushues, kësaj here në plazhin e Dhërmiut

Humb jetën një tjetër pushues, kësaj here në plazhin e Dhërmiut

Një pushuesh me origjinë nga Durrësi ka humbur jetën në plazhin e Dhërmiut, teksa uniformat e bardha po e transportonin drejt spialit në Tiranë. ...
Kosovari Gent Cakaj, kryenegociator i Shqipërisë për çeljen e negociatave me BE-në (VIDEO)

Kosovari Gent Cakaj, kryenegociator i Shqipërisë për çeljen e negociatave me BE-në (VIDEO)

Kryenegociator i çeljes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian për anëtarësim është caktuar Gent Cakaj. Ai për ABC News ka njoftuar se ...
Kryediplomati maqedonas në Prishtinë, kërkon heqjen e takës për produktet e këtij vendi

Kryediplomati maqedonas në Prishtinë, kërkon heqjen e takës për produktet e këtij vendi

Kryediplomati maqedonas Nikola Dimitrov është përgëzuar nga drejtuesit e institucioneve në Kosovë për arritjen e marrëveshjes për emër mes Maqedonisë ...
NATO fton Trumpin të respektojë Malin e Zi: Një sulm ndaj një anëtari tonë, është sulm mbi të gjithë ne

NATO fton Trumpin të respektojë Malin e Zi: Një sulm ndaj një anëtari tonë, është sulm mbi të gjithë ne

Një zyrtar i lartë i NATO’s, ka thënë sot se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë obligim që të respektojnë parimin e mbrojtjes së ndërsjellë në ras ...
Mediumi serb zbulon një sekret të Millosheviqit para se të dërgohej në Hagë

Mediumi serb zbulon një sekret të Millosheviqit para se të dërgohej në Hagë

Sllobodan Millosheviq e mbajti Milanit Milutinoviq disa muaj pas bombardimeve në vitin 1999 në një lloj burgimi shtëpiak. Me sa duket, Presidenti i Re ...
Njeriut i afërt i Vuçiq thotë se Pacollit nuk do t’i jepet leja ta vizitojë Serbinë

Njeriut i afërt i Vuçiq thotë se Pacollit nuk do t’i jepet leja ta vizitojë Serbinë

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, ka thënë se është njoftuar se Behgjet Pacollit nuk do t’i lejohet shkuarja në Novi Paz ...
Haradinaj: Ndarja është luftë, deklaratat e Delawie po keqinterpretohen

Haradinaj: Ndarja është luftë, deklaratat e Delawie po keqinterpretohen

Kryeministri Ramush Haradinaj vlerëson se hapja e temës për ndarjen e Kosovës në tavolinën e Brukselit është luftë. Sipas tij, deklaratat e ambasad ...
Presidenti gjerman: Trump, një rrezik për Europën

Presidenti gjerman: Trump, një rrezik për Europën

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier i ka bërë thirrje Bashkimit Europian për të qenë i vendosur përballë SHBA-së. Presidenti aktual Donald Tru ...
Arretstohen 11 femra nga Shqipëria dhe një nga Kosova në lokal nate në Zhelinë të Tetovës

Arretstohen 11 femra nga Shqipëria dhe një nga Kosova në lokal nate në Zhelinë të Tetovës

Gjatë një kontrolli në një objekt hotelierik të locuar në rrugën rajonale Tetovë - Shkup, në fshatin Zhelinë mbrëmë policia ka arrestuar 12 shtetase t ...
Serbia falënderon Surinamein që ka tërhequr njohjen për Kosovën

Serbia falënderon Surinamein që ka tërhequr njohjen për Kosovën

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçqi e ka pritur sot ministren e Punëve të Jashtme të Surinameit Ildiz Polak Bejl dhe i ka dërguar letër kryetarit të k ...
1 681 682 683 684 685 743 6830 / 7430 POSTS