Category: RAJONI & BOTA

1 680 681 682 683 684 693 6820 / 6928 POSTS
“Trump Baby” do të përshkojë qiellin e Londrës gjatë vizitës së presidentit

“Trump Baby” do të përshkojë qiellin e Londrës gjatë vizitës së presidentit

Një tullumbace fluturues gjigante që përfaqëson imazhin e Donald Trump foshnje do të fluturojë në qiellin e Londrës gjatë vizitës së presidentit ameri ...
Qendra bamirëse e Nënës Terezë në Indi “ka shitur fëmijë”

Qendra bamirëse e Nënës Terezë në Indi “ka shitur fëmijë”

Një grua që ka punuar për Misionarët e Bamirësisë së Nënës Terezë në qytetin indian, Jharkhand, është arrestuar pas dyshimeve se ka shitur një foshnje ...
Hoxha kërkon mbështetjen e Ministrisë së Brendshme gjermane për liberalizimin e vizave

Hoxha kërkon mbështetjen e Ministrisë së Brendshme gjermane për liberalizimin e vizave

Sot, Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë, u prit në takim nga Stephan Ma ...
Daçiq pretendon se Papua Guinea e Re ka anuluar vendimin për njohjen e Kosovës

Daçiq pretendon se Papua Guinea e Re ka anuluar vendimin për njohjen e Kosovës

Vendi i gjashtë, sipas Beogradit, që ka tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës është Papua Guinea e Re. Mediat serbe thonë se lajmi për këtë është k ...
Hasani në Bruksel flet për të arriturat e Kosovës në ekonomi

Hasani në Bruksel flet për të arriturat e Kosovës në ekonomi

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka marrë pjesë në takimin e Bordit drejtues të strategjisë së Evropës juglindore 2020 i cili është ...
BE vazhdon edhe zyrtarisht sanksionet kundër Rusisë

BE vazhdon edhe zyrtarisht sanksionet kundër Rusisë

Bashkimi Evropian ka vazhduar edhe zyrtarisht sanksionet ekonomike kundër Rusisë deri më 31 janar të 2019-ës. Sanksionet e vëna fillimisht më 201 ...
Kapja e nëntë shqiptarëve të “UÇK’së së Re” në Itali të lidhur me xhihadin u ndihmua nga Kosova

Kapja e nëntë shqiptarëve të “UÇK’së së Re” në Itali të lidhur me xhihadin u ndihmua nga Kosova

Para 5 ditëve në Palermo, u shkatërrua një bandë kriminale e lidhur me qarqet xhihadiste pasi u arrestuan 17 persona që dyshohet se kanë lidhje të f ...
Turqia vazhdon mbështetjen për FSK-në

Turqia vazhdon mbështetjen për FSK-në

Komandanti i Forcës së Sigurisë të Kosovës (FSK), Rrahman Rama, ka qëndruar për një vizitë zyrtare në Turqi. Rama është pritur nga komandanti i For ...
Paralajmërimi i frikshëm i Vuçiqit: Serbia do të zhduket

Paralajmërimi i frikshëm i Vuçiqit: Serbia do të zhduket

Numri i fëmijëve është gjithnjë e më i vogël, paralajmëroi presidenti serb, Aleksandar Vuçiq gjatë vizitës në spitalin e lindjes në Aleksinac. Se ...
“Sezoni i tërmeteve” në Shqipëri, eksperti: Kujdes banorët që jetojnë në këto lloje banesash

“Sezoni i tërmeteve” në Shqipëri, eksperti: Kujdes banorët që jetojnë në këto lloje banesash

Pallatet pas viteve 90 si dhe ata që po ndërtohen aktualisht janë të sigurta nga lëkundjet sizmike. Drejtori i Insitutit të ndërtimit, Agron Hyse ...
1 680 681 682 683 684 693 6820 / 6928 POSTS