Category: RAJONI & BOTA

1 676 677 678 679 680 6780 / 6800 POSTS
Aksion i madh antidrogë në Itali, në pranga 6 shqiptarë (Emrat)

Aksion i madh antidrogë në Itali, në pranga 6 shqiptarë (Emrat)

Policia italiane pas një aksioni në Emilia-Romana, Toscana, Lombardia dhe Sicilia, ka goditur një rrjet të strukturuar të shpërndarjes së kokainës. ...
Nesër një pjesë e Tiranës do jetë pa drita, zonat ku do ketë ndërprerje

Nesër një pjesë e Tiranës do jetë pa drita, zonat ku do ketë ndërprerje

Ditën e nesërme disa zonë të Tiranës do të jenë pa drita si pasojë e ndërhyrjes në nënstacionin Kasharit. Sipas Operatorit të Sistemit të Shpërnd ...
Përfshihet nga flakët një banesë në Durrës, zbulohen shkaqet

Përfshihet nga flakët një banesë në Durrës, zbulohen shkaqet

Mbrëmjen e sotme një banesë është përfshirë nga flakët në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Vasil Mici”. Mësohet se zjarri ka qenë aksiden ...
Rregullat e reja të Trump për emigrantët

Rregullat e reja të Trump për emigrantët

Pas një urdhri të gjykatës për të ribashkuar më shumë se 2,000 fëmijë të emigrantëve të cilët ishin ndarë nga prindërit e tyre në maj dhe qershor, adm ...
Trump: Diskutimet me Korenë e Veriut, në rrugën e duhur

Trump: Diskutimet me Korenë e Veriut, në rrugën e duhur

Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se diskutimet me Korenë e Veriut, ku sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, zhvilloi sërish një vizi ...
Tadiq kërkon përgjegjësi nga Vuçiq për “humbjen e Kosovës”

Tadiq kërkon përgjegjësi nga Vuçiq për “humbjen e Kosovës”

Ish-presidenti serb, Boris Tadiq, u akuzua nga qeveria aktuale e Serbisë për deklarata kundër presidentit aktual, Aleksandar Vuçiq, në lidhje me Kosov ...
Kush është ambasadorja e re amerikane në Tiranë, flet 6 gjuhë të huaja

Kush është ambasadorja e re amerikane në Tiranë, flet 6 gjuhë të huaja

Pas largimit të Donald Lu, Kathleen Ann Kavalec pritet të jetë pasuesja e tij në ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Tiranë. Kavale ...
Flamujt amerikanë ulen në gjysmështizë, për gazetarët e vrarë javën e kaluar

Flamujt amerikanë ulen në gjysmështizë, për gazetarët e vrarë javën e kaluar

Presidenti amerikan, Donald Trump ka urdhëruar uljen e flamujve të Shteteve të Bashkuara në gjysmë-shtizë, në shenjë nderimi për pesë gazetarët e vrar ...
Ambasadori britanik i dha lamtumirën Maqedonisë – në anglisht, maqedonisht dhe shqip

Ambasadori britanik i dha lamtumirën Maqedonisë – në anglisht, maqedonisht dhe shqip

Ambasadori i Mbretësisë së Bashkuar në Maqedoni, Charles Garrett, përmes një postimi në Fejsbuk, ka njoftuar se nesër i përfundon mandati si ambasador ...
Nesër përballet me vettingun, gjyqtarja e Tiranës ka 8- fishuar pasurinë

Nesër përballet me vettingun, gjyqtarja e Tiranës ka 8- fishuar pasurinë

Kurba e ndryshimit të pasurisë së gjyqtares së Gjykatës së Tiranës, Alma Brati, e cila do të përballet të mërkurën me Komisionin e Pavarur të Kualifik ...
1 676 677 678 679 680 6780 / 6800 POSTS