Category: RAJONI & BOTA

1 676 677 678 679 680 720 6780 / 7191 POSTS
A do të zbehet hija e luftës në botë, pas takimit Trump-Putin?

A do të zbehet hija e luftës në botë, pas takimit Trump-Putin?

I pyetur nëse pret ndonjë marrëveshje konkrete nga ky samit, Jon Huntsman tha, se "Mendoj se fakti që ne kemi një samit në këtë nivel, në këtë kohë ...
Mirënjohja e tanishme e serbëve për presidentin Wilson

Mirënjohja e tanishme e serbëve për presidentin Wilson

Këto ditë, shtypi i Beogradit njoftoi për emërtimin e bulevardit të ri në projektin e madh “Beogradi mbi ujë” buzë Savës − që është investimi më i mad ...
Dalin email-et e agjentëve të FBI për Trumpin

Dalin email-et e agjentëve të FBI për Trumpin

Agjenti i FBI-s Peter Strzok është thirrur në një seancë dëgjimore për më shumë se 10 orë nga një Komisionit i Kongresit të SHBA në 12 korrik 2018. ...
Lajiq: Në Serbi nuk po kanë guxim të dalin me propozime lidhur me Kosovën

Lajiq: Në Serbi nuk po kanë guxim të dalin me propozime lidhur me Kosovën

Ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit në Qeverinë e Serbisë, Rasim Lajiq, tha sot se për çështjen e Kosovës është e nevojshme të gjende ...
Tërmetet nuk kanë të ndalur në Shqipëri

Tërmetet nuk kanë të ndalur në Shqipëri

Shqipëria është shndërruar në një vatër “të nxehtë” tërmetesh këto javët e fundit. Qindra lëkundje janë ndjerë në vend por fatmirësisht, në asnjë r ...
Besimi: Shqiptarët, vend meritor në armatën maqedonase

Besimi: Shqiptarët, vend meritor në armatën maqedonase

“Sa i përket marrëveshjes që arriti Maqedonia me Greqinë, është jashtëzakonisht i rëndësishëm zbatimi i saj. Ajo që pason tani është referendumi dhe s ...
Moska proteston vendimin e Athinës për dëbimin e diplomatëve rusë

Moska proteston vendimin e Athinës për dëbimin e diplomatëve rusë

Rusia ka thirrur ambasadorin e Greqisë në Moskë, për të protestuar vendimin e Athinës zyrtare, që ka dëbuar dy diplomatë rusë, duke i akuzuar se kan ...
Trumpi tri herë shkeli protokollin e Mbretëreshës britanike

Trumpi tri herë shkeli protokollin e Mbretëreshës britanike

Donald Trumpi ka shkaktuar reagime të ashpra për shkak të dështimit të tij që të përcjell protokollin për takimin me Mbretëreshën e Mbretërisë së Ba ...
19 persona të vdekur nga një shpërthim në një park industrial

19 persona të vdekur nga një shpërthim në një park industrial

Nëntëmbëdhjetë njerëz u vranë dhe 12 të tjerë u plagosën nga shpërthimi në një park industrial në provincën Sihuan të Kinës. Sipas autoriteteve, ...
Së paku 54 persona të vrarë në një sulm ajror në Siri

Së paku 54 persona të vrarë në një sulm ajror në Siri

Të paktën 54 persona janë vrarë, mes tyre luftëtarë të Shtetit Islamik dhe 28 civilë si pasojë e një sulmi ajror, në provincën lindore të Sirisë, Deir ...
1 676 677 678 679 680 720 6780 / 7191 POSTS

COVID-19 Statistika

Këtu i keni informatat e fundit lidhur me pandeminë COVID-19