Category: RAJONI & BOTA

1 666 667 668 669 670 696 6680 / 6956 POSTS
Rrëzohet një avion në Afrikën Jugore

Rrëzohet një avion në Afrikën Jugore

Të paktën 19 persona janë plagosur, pas rrëzimit të një aeroplani në qytetin Pretoria në Afrikën Jugore. Shërbimet lokale të emergjencës kanë pub ...
Azerbajxhani burgos 14 persona për diskutime në rrjete sociale

Azerbajxhani burgos 14 persona për diskutime në rrjete sociale

Ministria e Brendshme e Azerbajxhanit ka thënë se 14 persona janë dënuar me burgim nga 10 deri në 30 ditë për komente të bëra në rrjete sociale, rreth ...
Bërnabiq flet për arrestimin e serbëve nga Kosova, tregon se a i kërcënoi qeveria e tyre

Bërnabiq flet për arrestimin e serbëve nga Kosova, tregon se a i kërcënoi qeveria e tyre

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka thënë se është për keqardhje që Kosova po vazhdon të sillet gjithmonë e më agresive ndaj serbëve të Kosovës, ...
Tre shtete vihen në “gjueti”, shkatërrohet banda shqiptare që kishte vjedhur dhjetëra banesa

Tre shtete vihen në “gjueti”, shkatërrohet banda shqiptare që kishte vjedhur dhjetëra banesa

Operacion i përbashkët ndërkombëtar për goditjen e një grupi të organizuar, të lëvizshëm, me veprimtari kriminale në fushën e vjedhjeve të banesave. ...
Ministri serb: Të ndërpriten negociatat me Prishtinën

Ministri serb: Të ndërpriten negociatat me Prishtinën

Nenad Popoviq, ministër i Inovacionit dhe Zhvillimit Teknologjik, ka thënë se të gjitha negociatat me Prishtinën duhet të ndërpriten dhe vendimet ekzi ...
Trump kthehet kundër njerëzve të Shtëpisë së Bardhë dhe ia mban anën Putinit: Ata janë njerëz budallenj

Trump kthehet kundër njerëzve të Shtëpisë së Bardhë dhe ia mban anën Putinit: Ata janë njerëz budallenj

Gjatë një telefonate me Vladimir Putinin në muajin Mars, presidenti Trump u përpoq që të qetësonte shqetësimet e Putinit se  zyrtarët e Shtëpisë së ...
Së paku 10 të vrarë, shumica fëmijë, në një sulm në Afganistan

Së paku 10 të vrarë, shumica fëmijë, në një sulm në Afganistan

Një sulm vetëvrasës pranë një postblloku të sigurisë në qytetin Xhalalabad të Afganistanit la të vrarë së paku dhjetë vetë. Zyra e guvernatorit t ...
Nxjerrët edhe personi i 10-të nga shpella – të ngujuar mbesin dy djem tjerë dhe trajneri

Nxjerrët edhe personi i 10-të nga shpella – të ngujuar mbesin dy djem tjerë dhe trajneri

Djali i dhjetë me radhë është nxjerrë nga shpella në veri të Tajlandës, ku një ekipi i grupmoshave të reja është ngujuar që 18 ditë. Një pjesëtar ...
Raportet shqiptaro-serbe diskutohen në Beograd

Raportet shqiptaro-serbe diskutohen në Beograd

Në Beograd po mbahet konferenca “Serbët dhe shqiptarët – Cila është rruga përpara?” nën organizimin e agjencisë serbe të lajmeve “Tanjug” dhe asaj shq ...
Kush është vlonjati i arrestuar në Itali me 35 kg drogë

Kush është vlonjati i arrestuar në Itali me 35 kg drogë

Policia italiane ka arrestuar një korrier shqiptar droge, banues në Vittoria, i cili transportonte 35 kile hashash. Krenar Neziraj, 49 vjeç nga V ...
1 666 667 668 669 670 696 6680 / 6956 POSTS