Category: RAJONI & BOTA

1 665 666 667 668 669 696 6670 / 6956 POSTS
Rama nxjerr pamjet e takimit me Tsipras: Pakti arrihet së shpejti!

Rama nxjerr pamjet e takimit me Tsipras: Pakti arrihet së shpejti!

Në Samitin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në Lodërn duket se ka patur hapa përpara në lidhje me paktin mes Shqipërisë dhe Greqisë. Të paktën k ...
Vazhdon hetimi i Netanyahut për korrupsion

Vazhdon hetimi i Netanyahut për korrupsion

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanjahu, i cili përballet me tre hetime lidhur me dyshime për korrupsion, u pyet sot përsëri nga policia mbi një çë ...
Zemërimi i Serbisë me Malin e Zi, i pakuptueshëm për NATO’n

Zemërimi i Serbisë me Malin e Zi, i pakuptueshëm për NATO’n

"Është logjike që anëtarët e NATO-s të marrin pjesë në misionet e KFOR-it. Serbia kërkon që ky mision të mbetet në Kosovë, për këtë arsye është e palo ...
NATO nesër e fton Maqedoninë, nuk pret bllokada nga askush

NATO nesër e fton Maqedoninë, nuk pret bllokada nga askush

Burime të larta diplomatike në NATO thonë se nuk priten kurrfarë bllokadash për dhënien e ftesës për Maqedoninë në Samitin e nesërm. Nga fundi i ...
Britania pret që Trump t’i ndryshojë pikëpamjet për këtë vend

Britania pret që Trump t’i ndryshojë pikëpamjet për këtë vend

Zëdhënësi i kryeministres britanike, Theresa May ka thënë të martën se shpreson që presidenti amerikan, Donald Trump do të ketë pikëpamje pozitive për ...
“Pse nuk shkon më mirë me shapka me gisht” Komentuesit tallen me veshjen e Edi Ramës

“Pse nuk shkon më mirë me shapka me gisht” Komentuesit tallen me veshjen e Edi Ramës

Liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe ata të Bashkimit Evropian janë mbledhur ditën e sotme në Samitin e Ballkanit Perëndimor, që po mbahet në ...
Evropa paralajmëron Amerikën: Respektoji aleatët e tu, s’të kanë mbetur shumë

Evropa paralajmëron Amerikën: Respektoji aleatët e tu, s’të kanë mbetur shumë

Presidenti amerikan Donald Trump ka nisur një luftë ekonomike me të gjithë vendet e botës, pasi vendosi të aplikojë tarifa shtesë për importet e çelik ...
Serbët sulmojnë pushuesit shqiptarë në Selanik

Serbët sulmojnë pushuesit shqiptarë në Selanik

Pushuesit shqiptarë që kanë zgjedhur gadishujt e Halkidiki-së në Selanik janë përballur këto ditë me një valë veprimesh të rënda antishqiptare. M ...
“Për ta kuptuar shqiponjën dykrerëshe, vizitojeni Shqipërinë”

“Për ta kuptuar shqiponjën dykrerëshe, vizitojeni Shqipërinë”

“Sonntags Blick” në numrin e fundjavës solli debatin midis dy “zviceranëve”, Walter Sonderer, një puro zviceran i vërtetë dhe Adis Tairit, shqiptar ng ...
Donald Trump afër incidentit diplomatik, e quan mik Johnsonin para takimit me May

Donald Trump afër incidentit diplomatik, e quan mik Johnsonin para takimit me May

Donald Trump ka rrezikuar të shkaktojë një incident diplomatik duke refuzuar të mbështesë kryeministren britanike Theresa May që po përballet me telas ...
1 665 666 667 668 669 696 6670 / 6956 POSTS