Category: RAJONI & BOTA

1 664 665 666 667 668 700 6660 / 7000 POSTS
Nuk ka duar, por akuzohet nga policia se e theri një 22-vjeçar

Nuk ka duar, por akuzohet nga policia se e theri një 22-vjeçar

Një person në Miami po akuzohet se ka kryer vepër kriminale dhe ka therur një person. Por, e veçanta e këtij rasti është se ai nuk ka duar. Një i ...
Shoferi padit Trumpin: Më ka borxh 3.300 orë jashtë orarit

Shoferi padit Trumpin: Më ka borxh 3.300 orë jashtë orarit

Një njujorkez, i cili për më shumë se dy dekada ka punuar si shofer personal i Donald Trump, pretendon se presidenti aktual i SHBA, përkatësisht një n ...
Maqedonia mori ftesë për në NATO, vijon periudhë e përmbushjes së obligimeve

Maqedonia mori ftesë për në NATO, vijon periudhë e përmbushjes së obligimeve

Liderët e 29 vendeve anëtare të NATO-s dje në ditën e parë të Samitit në Bruksel vendosën ta ftojnë Maqedoninë t'i fillojë negociatat për anëtarësim, ...
Tërmetet vijojnë të “godasin” Shqipërinë

Tërmetet vijojnë të “godasin” Shqipërinë

Pak ditë pasi një valë tërmetesh goditën territorin shqiptar, duket se lëkundjet e tokës nuk kanë të ndalur. Pas rreth 600 lëkundjesh, tërmetet v ...
Çfarë po ndodhë në Korenë e Veriut: Vizita e zyrtarit amerikan shkoi shumë keq

Çfarë po ndodhë në Korenë e Veriut: Vizita e zyrtarit amerikan shkoi shumë keq

Bisedimet e shumëpritura mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Koresë së Veriut nuk janë duke shkuar në rrugën e duhur, raportojnë mediat amerikan ...
Pakti detar me Shqipërinë, deklarata e Hahn vë në alarm të gjithë Greqinë

Pakti detar me Shqipërinë, deklarata e Hahn vë në alarm të gjithë Greqinë

Një deklaratë e eurokomisionerit Johannes Hahn për një ndryshim të mundshëm të kufijve mes Shqipërisë dhe Greqisë, ka ngjallur reagim të madh tek medi ...
Lufta tregtare e nisur nga SHBA’ja, betejë mes fuqisë e rregullave

Lufta tregtare e nisur nga SHBA’ja, betejë mes fuqisë e rregullave

Zyra e Përfaqësuesit Tregtar të SHBA-së shpalli të martën listën e tarifave shtesë prej 25 % ndaj produkteve të importuara nga Kina, me vlerë prej 200 ...
Trump garanton Macronin se nuk ka përçarje SHBA-Evropë

Trump garanton Macronin se nuk ka përçarje SHBA-Evropë

Presidenti amerikan Donald Trump garantoi sot, gjatë një takimi me Emanuel Macron, se nuk ka një thyerje mes SHBA-së dhe Europës pavarësisht tensionev ...
10-fishim i gjobave kur kapesh me celular në Shqipëri? Braho “shfryn vrullin” e PS-së

10-fishim i gjobave kur kapesh me celular në Shqipëri? Braho “shfryn vrullin” e PS-së

Ministria e Brendshme ka propozuar dje në Komisionin e Sigurisë Kombëtare 10-fishimin e gjobave për shoferët, të cilët do të kapen duke përdorur telef ...
Serbia anulon takimin e ardhshëm të dialogut teknik me Kosovën

Serbia anulon takimin e ardhshëm të dialogut teknik me Kosovën

Shefi i ekipit negociator të Kosovës për dialogun, Avni Arifi, ka konfirmuar për KTV-në se pala serbe ka anuluar pjesëmarrjen në këtë takim tre palësh ...
1 664 665 666 667 668 700 6660 / 7000 POSTS