Category: RAJONI & BOTA

1 663 664 665 666 667 696 6650 / 6956 POSTS
Trump në sulm: Gjermania kontrollohet totalisht nga Rusia

Trump në sulm: Gjermania kontrollohet totalisht nga Rusia

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë distancimin nga aleatët tradicionalë europianë, nën drejtimin e Presidentit Donald Trump Relacionet e p ...
Shënohet 23 vjetori nga gjenocidi në Srebrenicë

Shënohet 23 vjetori nga gjenocidi në Srebrenicë

Komemoracion për boshnjakët e pësuar gjatë kohës së ofensivës së forcave serbe në Srebrenicë në korrik të vitit 1995... Komemoracion për boshnjak ...
Të rinjtë kosovarë, në vendin e tretë për pasaportë zvicerane

Të rinjtë kosovarë, në vendin e tretë për pasaportë zvicerane

Më së shumti kërkuan pasaportë zvicerane, italianët (255), pasuar nga turqit (65), kosovarët (38), spanjollët (30), maqedonasit (17) dhe portugezët (1 ...
Bërnabiq kritikon Prishtinën për dialogun

Bërnabiq kritikon Prishtinën për dialogun

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq ka thënë se Serbia është konstruktive, ndërsa Prishtina po përpiqet të parandalojë çdo dialog serioz. Ajo në një ...
Djemtë e shpëtuar nga shpella në Tajlandë nuk marrin pjesë në finalen për Kupën e Botës

Djemtë e shpëtuar nga shpella në Tajlandë nuk marrin pjesë në finalen për Kupën e Botës

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka ftuar djemtë që janë shpëtuar nga një shpellë në Tajlandë, që të marrin pjesë në finale të Kampionatit për Kup ...
Këshilli i Evropës publikon strategjinë kundër terrorizmit

Këshilli i Evropës publikon strategjinë kundër terrorizmit

Me anë të këtyre elementeve, kjo strategji synon të luftojë terrorizmin, që vitet e fundit ka qenë një kërcënim i madh për shtetet anëtare të Këshilli ...
Tragjedia vazhdon, 149 të vdekur dhe qindra të zhdukur në Japoni

Tragjedia vazhdon, 149 të vdekur dhe qindra të zhdukur në Japoni

Në Japoni është përkeqësuar situata ku numri i vdekjeve tashmë të identifukauar ka shkuar në 149 dhe ka akoma të zhdukur që nuk dihet asgjë për fatin ...
Daçiq kërcënon shqiptarët e Luginës

Daçiq kërcënon shqiptarët e Luginës

Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiq lidhur me paralajmërimin e shqiptarëve të Luginës se do të kërkojnë reciprocitet me serbët e veriut. ...
Pompeo: Irani po i përdor ambasadat për të planifikuar sulme terroriste

Pompeo: Irani po i përdor ambasadat për të planifikuar sulme terroriste

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo akuzoi sot Iranin se po i përdor ambasadat të saj për të planifikuar sulme terroriste në Evropë. "Vetëm j ...
E quajnë “Kumbari i drogës”, shqiptari që ndodhet në listën e më të kërkuarve në Belgjikë

E quajnë “Kumbari i drogës”, shqiptari që ndodhet në listën e më të kërkuarve në Belgjikë

Tre emra të rinj u shtuan mëngjesin e kësaj të marte në listën e njerëzve më të kërkuar nga policia belge. Ata janë Alam Khorshed, Grzegorz Janoë ...
1 663 664 665 666 667 696 6650 / 6956 POSTS