Category: RAJONI & BOTA

1 662 663 664 665 666 696 6640 / 6956 POSTS
Trump thotë se takimi me Merkel ishte “i shkëlqyeshëm”

Trump thotë se takimi me Merkel ishte “i shkëlqyeshëm”

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, u takua sot me kancelaren gjermane Angela Merkel në margjina të samitit të NATO-s në Bruksel dhe e përshkroi takim ...
Presidentja e Kroacisë ia dhuron fanellën Kryeministres së Britanisë. Shihni reagimin e saj

Presidentja e Kroacisë ia dhuron fanellën Kryeministres së Britanisë. Shihni reagimin e saj

Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviq, iu ka bërë një dhuratë shumë simbolike presidentit Trump dhe kryeministres britanike Theresa May. Ajo iu ...
Vetëvritet afgani që u dëbua nga Gjermania

Vetëvritet afgani që u dëbua nga Gjermania

Ministria e Brendshme e Gjermanisë tha se një nga 69 azilkërkuesit afganë, të dëbuar nga Gjermania javën e kaluar, ka kryer vetëvrasje. "Kemi mar ...
Merkel i kthen menjëherë Trumpit për Rusinë: Ne bëjmë politikë të pavarur

Merkel i kthen menjëherë Trumpit për Rusinë: Ne bëjmë politikë të pavarur

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Gjermania bën "politikë të pavarur" dhe merr "vendime të pavarura". Merkel i bëri këto komente pak o ...
Thaçi kujton masakrën e Srebrenicës: Dënimi i kryerësve të gjenocidit do ta shërojë dhembjen e familjarëve

Thaçi kujton masakrën e Srebrenicës: Dënimi i kryerësve të gjenocidit do ta shërojë dhembjen e familjarëve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar sot masakrën e Srebrenicës, masakrën më të madhe pas luftës së dytë botërore në Evropë. Thotë se Republ ...
Presidenti i Këshillit Europian mesazh Trumpit: Ke kujdes, kujtohu kush janë aleatët e tu

Presidenti i Këshillit Europian mesazh Trumpit: Ke kujdes, kujtohu kush janë aleatët e tu

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, i ka bërë thirrje presidentit Donald Trump që të kujtohet kush janë aleatët e tij derisa Trump po bëhet ...
Përkujtohen viktimat e Masakrës së Srebrenicës

Përkujtohen viktimat e Masakrës së Srebrenicës

Në qendrën memoriale Potoçari në Bosnje dhe Hercegovinë u mbajt të mërkurën një komemoarcion me rastin e 23-vjetorit të Masakrës së Srebrenicës. ...
Eksperti i Këshillit të Berlinit: Serbia s’e ka më Kosovën, të ballafaqohet me të ardhmen

Eksperti i Këshillit të Berlinit: Serbia s’e ka më Kosovën, të ballafaqohet me të ardhmen

Eksperti i Këshillit të Berlinit për politika të demokratizimit, Bodo Weber ka vlerësuar se ka kaluar koha për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovë ...
Greqia dëbon diplomatë rusë, tentuan ta prishin marrëveshjen Athinë-Shkup

Greqia dëbon diplomatë rusë, tentuan ta prishin marrëveshjen Athinë-Shkup

Qeveria greke vendosi të dëbojë dy diplomatë rusë dhe t'u ndalojë hyrjen në Greqi dy të tjerëve, për shkak të involvimit në punët e brendshme të vendi ...
Në pranga kryetari i komunës maqedonase, kontrabandonte cigare

Në pranga kryetari i komunës maqedonase, kontrabandonte cigare

Kryetari i komunës së Novo-Sellos në Maqedoninë Lindore, Boro Stojçev është arrestuar mbrëmjen e kaluar nën dyshim për kontrabandë cigaresh, njoftoi t ...
1 662 663 664 665 666 696 6640 / 6956 POSTS