Category: RAJONI & BOTA

1 659 660 661 662 663 664 6610 / 6636 POSTS
Të paktën 2200 fëmijë të vrarë në luftën e Jemenit

Të paktën 2200 fëmijë të vrarë në luftën e Jemenit

Drejtoresha ekzekutive e UNICEF-it, Henrietta Fore tha se të paktën 2.200 fëmijë janë vrarë dhe 3.400 janë plagosur në Jemen gjatë tre viteve të fundi ...
Procesi i stërzgjatur gjyqësor për dhunën në Kuvend [Video]

Procesi i stërzgjatur gjyqësor për dhunën në Kuvend [Video]

Gjykimi për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë, më 27 prill të vitit të kaluar, që ndodhën pas protestave kundër zgjedhjeve së kryetarit shq ...
Izraeli falënderohet nga Serbia për mosnjohje të Kosovës

Izraeli falënderohet nga Serbia për mosnjohje të Kosovës

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjyriuq është takuar sot me drejtorin e përgjithshëm të Ministrisë së Punëve ...
Parlamenti Evropian miraton krijimin e Fondit Evropian të Mbrojtjes

Parlamenti Evropian miraton krijimin e Fondit Evropian të Mbrojtjes

Parlamenti Europian miratoi sot krijimin e një Fondi Europian të Mbrojtjes duke filluar nga viti 2019 për të zhvilluar kapacitetet ushtarake të shtete ...
Austria e gatshme të mbrojë kufijtë nga emigrantët

Austria e gatshme të mbrojë kufijtë nga emigrantët

Austria thotë se është e gatshme të zbatojë masa të caktuara mbrojtëse në kufijtë e saj, nëse Gjermania miraton kontrolle më të rrepta për emigracioni ...
Ua mori virgjërinë nxënësve, 15 vjet burg për mësuesen [Video]

Ua mori virgjërinë nxënësve, 15 vjet burg për mësuesen [Video]

Një mësuese anglishteje, të cilës iu zbuluan marrëdhëniet seksuale që kishte kryer me nxënësit, shumë më të vegjël se vetja, është dënuar me 15 vite b ...
Aksion i madh antidrogë në Itali, në pranga 6 shqiptarë (Emrat)

Aksion i madh antidrogë në Itali, në pranga 6 shqiptarë (Emrat)

Policia italiane pas një aksioni në Emilia-Romana, Toscana, Lombardia dhe Sicilia, ka goditur një rrjet të strukturuar të shpërndarjes së kokainës. ...
Nesër një pjesë e Tiranës do jetë pa drita, zonat ku do ketë ndërprerje

Nesër një pjesë e Tiranës do jetë pa drita, zonat ku do ketë ndërprerje

Ditën e nesërme disa zonë të Tiranës do të jenë pa drita si pasojë e ndërhyrjes në nënstacionin Kasharit. Sipas Operatorit të Sistemit të Shpërnd ...
Përfshihet nga flakët një banesë në Durrës, zbulohen shkaqet

Përfshihet nga flakët një banesë në Durrës, zbulohen shkaqet

Mbrëmjen e sotme një banesë është përfshirë nga flakët në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Vasil Mici”. Mësohet se zjarri ka qenë aksiden ...
Rregullat e reja të Trump për emigrantët

Rregullat e reja të Trump për emigrantët

Pas një urdhri të gjykatës për të ribashkuar më shumë se 2,000 fëmijë të emigrantëve të cilët ishin ndarë nga prindërit e tyre në maj dhe qershor, adm ...
1 659 660 661 662 663 664 6610 / 6636 POSTS