Category: RAJONI & BOTA

1 647 648 649 650 651 663 6490 / 6625 POSTS
“Më mirë ik ose do kesh pasoja!” Çfarë i tha Rama Majkos për ligjin e Teatrit Kombëtar

“Më mirë ik ose do kesh pasoja!” Çfarë i tha Rama Majkos për ligjin e Teatrit Kombëtar

U deshën 12 orë debate për të mbërritur tek votimi i projekt-ligjit që i hap rrugë projektit të ndërtimit të një Teatri të ri Kombëtar. Deputetët ...
Delawie i shqetësuar për presionin që po u bëhet pjestarëve serbë të FSK-së

Delawie i shqetësuar për presionin që po u bëhet pjestarëve serbë të FSK-së

Ambasadori i SHBA’së në Kosovë, Greg Delawie, ka reaguar sot në Twitter për kërkesën e pjestarëve serbë që të largohen nga Forcat e Sigurisë. Delaëie ...
Turqia urdhëron ndalimin e 331 ushtarëve në hetimet për Gulenin

Turqia urdhëron ndalimin e 331 ushtarëve në hetimet për Gulenin

Turqia ka urdhëruar ndalimin e 331 ushtarëve në dy operacione që shënjestrojnë mbështetësit e klerikut fetar, Fethullah Gulen, të cilin Ankaraja e faj ...
Gërxhaliu, Musliu e Kasumi marrin çmime vjetore në Sarajevë

Gërxhaliu, Musliu e Kasumi marrin çmime vjetore në Sarajevë

Sot në Sarajevë në kuadër të samitit të menaxherëve më të suksesshëm të rajonit dhe Evropës tre përfaqësuesit nga Kosova u gjetën ndër laureatët e çmi ...
Paviqeviq: Serbia po planifikon ndarjen e Kosovës

Paviqeviq: Serbia po planifikon ndarjen e Kosovës

Gjorgje Paviqeviq, profesor në Universitetin e Beogradit, vlerësoi se kritikat që po vijnë kohëve të fundit nga BE-ja në adresë të qeverisë, që me suk ...
Daçiq i pakënaqur me jehonën në Serbi të tërheqjes së njohjeve për Kosovën

Daçiq i pakënaqur me jehonën në Serbi të tërheqjes së njohjeve për Kosovën

Ministri i Jashtëm i Serbisë , Ivica Daçiq, u shpreh sot shumë i dëshpëruar me qëndrimin e opinionit vendës ndaj tërheqjes së njohjeve për Kosovën dhe ...
Prokuroria i mban të fshehtë bashkëpunëtorët e të dyshuarve për terrorizëm

Prokuroria i mban të fshehtë bashkëpunëtorët e të dyshuarve për terrorizëm

Prokuroria Speciale e ka njoftuar Gjykatën Themelore të Prishtinës se tre kosovarët që po mbahen në paraburgim për organizmin e sulmeve terroriste kan ...
A mund të jetë Kosova temë në takimin Trump-Putin?

A mund të jetë Kosova temë në takimin Trump-Putin?

Çfarë pret dhe öfarë mund të presë Beogradi nga takimi i ardhshëm Trump - Putin më 16 korrik në Helsinki? Në këtë kontekst në Beograd përmendet shpesh ...
Ministrja Hoxha kërkon mbështetjen e Bundestagut gjerman për liberalizimin e vizave

Ministrja Hoxha kërkon mbështetjen e Bundestagut gjerman për liberalizimin e vizave

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, gjatë vizitës në Berlin, u prit nga kryetari i Komisionit të Bundestagut gjerman për çështjet e Bashki ...
Kosova e gatshme t’i falë krimet e Serbisë

Kosova e gatshme t’i falë krimet e Serbisë

Në besimet që janë duke u zhvilluar në mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiq në konakun e Përfaqësues së lart ...
1 647 648 649 650 651 663 6490 / 6625 POSTS