Category: RAJONI & BOTA

1 642 643 644 645 646 693 6440 / 6928 POSTS
“Katastrofë nëse s’ka gjyqtarë pas vettingut!” Opozita reagon pas takimit Rama- Hahn

“Katastrofë nëse s’ka gjyqtarë pas vettingut!” Opozita reagon pas takimit Rama- Hahn

Ka ardhur dhe reagimi i parë në lidhje me takimin mes qeverisë shqiptare dhe eurokomisionerit Johannes Hahn, i cili ndër të tjera tha këtë të martë se ...
Macron i kërkon Vuçiqit të arrijë marrëveshje me Kosovën

Macron i kërkon Vuçiqit të arrijë marrëveshje me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq është takuar sot në Paris me homologun e tij francez, Emanuel Macron. Në një adresim për media pas takimit ...
Pas tërmeteve, shi e furtunë në Gjirin e Lalzit /VIDEO

Pas tërmeteve, shi e furtunë në Gjirin e Lalzit /VIDEO

Një rrebesh shiu ka goditur Gjirin e Lalzit në mesditë, duke detyruar pushuesit të rrëmbejnë rrobat e të largohen me nxitim nga plazhi Rrebeshi ka ...
Patriotizmi modern: Hapet fabrika në Medvegjë ku do të punësohen 140 shqiptarë

Patriotizmi modern: Hapet fabrika në Medvegjë ku do të punësohen 140 shqiptarë

Medvegja ishte dhe mbetet si një nga komunat me papunësinë më të lartë në Serbi. Braktisja e këtyre trojeve shqiptare kishte nisur në kohën e luftës n ...
Goditja e rrufesë, ndërron jetë njëri prej të plagosurve

Goditja e rrufesë, ndërron jetë njëri prej të plagosurve

Nga rënia e një rrufeje sot, në fshati, Sukaj të Dajçit të Shkodrës, mësohet se njëri prej tre të plagosurve të së njëjtës familje, ka ndërruar jetë. ...
Deputetët serbë: Vuqiç e ka njohur Pavarësinë e Kosovës më 2014

Deputetët serbë: Vuqiç e ka njohur Pavarësinë e Kosovës më 2014

Me kërkesë të 154 deputetëve të Kuvendit të Serbisë kryetarja e parlamentit Maja Gjokoviq e ka caktuar seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit. Me ...
Xhaferi: BE-ja i vlerësoi përpjekjet e Maqedonisë, tani duhet të fokusohemi ndaj obligimeve

Xhaferi: BE-ja i vlerësoi përpjekjet e Maqedonisë, tani duhet të fokusohemi ndaj obligimeve

Me Vendimin e Këshillit të Bashkimit Evropian për hapjen e rrugës për fillimin e negociatave në qershor të vitit 2019, vendet anëtare dërguan sinjal t ...
Të gjithë mbetën të shtangur kur Trump, para syve e gjuajti dhuratën e Putin

Të gjithë mbetën të shtangur kur Trump, para syve e gjuajti dhuratën e Putin

Në samitin e presidentit të SHBA’ve dhe Rusisë, Donald Trump e Vladimir Putin në Helsinki që u mbajt një ditë pas përfundimit të Kupës së Botës, njëra ...
Fuqitë e mëdha ndryshojnë ambasadorët e tyre në Beograd, mediat serbe e lidhin këtë me Kosovën

Fuqitë e mëdha ndryshojnë ambasadorët e tyre në Beograd, mediat serbe e lidhin këtë me Kosovën

Disa nga fuqitë e mëdha botërore së shpejti do të dërgojnë ambasadorë të rinj në Beograd pasi bëhet fjalë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. ...
‘Ylli’ i botërorit të enjten në Tiranë

‘Ylli’ i botërorit të enjten në Tiranë

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviç, pritet të zhvillojë një vizitë zyrtare në Tiranë gjatë kësaj jave. Kitaroviç do të vijë në kryeqy ...
1 642 643 644 645 646 693 6440 / 6928 POSTS