Category: RAJONI & BOTA

1 640 641 642 643 644 680 6420 / 6800 POSTS
Kishin bllokuar plazhin e Velipojës me 1625 shezllone, policia arreston 6 persona

Kishin bllokuar plazhin e Velipojës me 1625 shezllone, policia arreston 6 persona

Policia e Shkodrës ka bërë të mundur lirimin e një hapësire të madhe publike e cila ishte zaptuar nga plot 1625 shezllona, të vendosur në plazh në mën ...
“Tirana po shndërrohet në “lavatriçe” të pastrimit të parave nga Rama-Veliaj”

“Tirana po shndërrohet në “lavatriçe” të pastrimit të parave nga Rama-Veliaj”

Për zëdhënësen e Partisë Demokratike Ina Zhupa, Tirana është shndërruar në një “lavatriçe të patrimit të parave”. E ftuar në emisionin “Intervi ...
Samiti i NATO-s, nga kritikat e Trump te konflikti në Afganistanin

Samiti i NATO-s, nga kritikat e Trump te konflikti në Afganistanin

Liderët e NATO-s do ta kthejnë vëmendjen tek konflikti në Afganistan në ditën e dytë të samitit të dominuar deri më tani nga kërkesat e presidentit Do ...
Erdogan uron presidenten e Kroacisë për suksesin e kombëtares

Erdogan uron presidenten e Kroacisë për suksesin e kombëtares

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, uroi presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitarovic, për suksesin e Kombëtares së Futbollit të Kroacisë ...
Trupat siriane fitojnë kontrollin e zonës ku filloi konflikti në Siri

Trupat siriane fitojnë kontrollin e zonës ku filloi konflikti në Siri

Forcat e Qeverisë Siriane janë duke rimarrë kontrollin e një pjese të Deras, zonë e kontrolluar nga rebelët, njëherësh vendi ku ka nisur pakënaqësia k ...
Vulin, Zaevit: S’ka Kosovë e Serbi, ka vetëm Serbi

Vulin, Zaevit: S’ka Kosovë e Serbi, ka vetëm Serbi

Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev, tha sot, se pas ftesës për Shkupin që t'i bashkohet NATO-s, të gjithë duhet të ndjekin shembullin e Maqedonisë dhe ...
Shteti që po akuzohet për vrasjen e balenës së veçantë

Shteti që po akuzohet për vrasjen e balenës së veçantë

Disa persona në Islandë kanë vrarë një balenë blu, një nga krijesat më të mëdha të mbetura në planet. Dëshmitë fotografike nga aktivistët e balen ...
Humbi duart për shkak të një granate, të riut shqiptar i mohojnë ndihmën ekonomike

Humbi duart për shkak të një granate, të riut shqiptar i mohojnë ndihmën ekonomike

Fiks Fare ka arritur të zgjidhë problemin e një invalidi të cilit i është mohuar KEMP-i për faj të vonesës në administratën shtetërore. 27-vjeçar ...
613 kg kokainë në Portin e Durrësit, sekuestrohen milionat e kompanive të përfshira në trafik

613 kg kokainë në Portin e Durrësit, sekuestrohen milionat e kompanive të përfshira në trafik

Janë sekuestruar këtë të enjte asetet dhe paratë e dy kompanive të përfshira në trafikun më të madh të drogës, të regjistruar ndonjëherë në portin e D ...
Vuri bast paratë e rrogës për ndeshjen… shqiptari i jep fund jetës pas humbjes së Belgjikës

Vuri bast paratë e rrogës për ndeshjen… shqiptari i jep fund jetës pas humbjes së Belgjikës

Një 44 vjeçar baba i dy fëmijëve të vegjël në kushte depresive i ka dhënë fund jetës duke u vetëhedhur nga oxhaku i ish uzinës së naftës në Cerrik. ...
1 640 641 642 643 644 680 6420 / 6800 POSTS